Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę/budowę sieci wodociągowej w ulicy Tomaszowskiej w Łodzi
Zamawiający Zakład Wodociągów i Kanalizacji" sp. z o.o., w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy „ecosystem” Tomasz Rydzyński. Cena wybranej oferty: 248 000 zł. Złożono 3 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 248 000 zł
- Liczba ofert
- 3 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=788, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
27 maja 2026
Termin ofert: 29 czerwca 2026 11:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy „ecosystem” Tomasz Rydzyński (Szadek).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 248 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | "Zakład Wodociągów i Kanalizacji" sp. z o.o., w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. |
| NIP | 7251801126 |
| Adres | ul. Wierzbowa 52, 90-133 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę/budowę sieci wodociągowej w ulicy Tomaszowskiej w Łodzi |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego |
| Dodatkowe kody CPV | 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | „ECOSYSTEM” TOMASZ RYDZYŃSKI, Szadek (NIP: 8291579025) |
| Wartość wybranej oferty | 248 000 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 3 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-03+02:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp. Zakres zamówienia obejmować będzie | wykonanie dokumentacji projektowych, których zakres nie został ujęty w OPZ, ale funkcjonalnie powiązany będzie z przedmiotem zamówienia podstawowego i znajdować się będzie w obszarze inwestycji. Zamówienie to zostanie udzielone w ramach odrębnej umowy, która będzie zgodna z umową dotyczącą zamówienia podstawowego, płatności, sposobu naliczania kar. 2.Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu z powodu okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1) lit. a) - g) i pkt 2)- 6) oraz art. 109 ust. 1 punkt 1) i 4) ustawy Pzp (fakultatywne przesłanki wykluczenia), art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1 ze zm.), dalej: rozporządzenie 2022/576 i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514). 3. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 26.09.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 4. Łódzkie Inwestycje Spółka z o.o. działa w imieniu i na rzecz ZWiK Spółka z o.o. na podstawie zawartej umowy in house nr WZ.280.5.2023.V z dnia 7.11.2023r. na prowadzenie procesu inwestycyjnego w sektorze wod.-kan. a także na podstawie art. 37 ust. 2 i 4 ustawy Pzp oraz pełnomocnictwa udzielonego do przygotowania i przeprowadzania w imieniu i na rzecz ZWiK Spółka z o.o. postępowań o udzielenie zamówień publicznych i sektorowych. 5.Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ust. 1 Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona oceny kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 6. Uwaga: W punkcie 2.1.4 ogłoszenia powinna być wskazana następująca podstawa prawna: Dyrektywa 2014/25/UE, przetarg nieograniczony sektorowy o wartości powyżej progów unijnych art. 376 ust.1 pkt) 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Podstawa jako „Inny ” została wskazana z uwagi na błąd systemu e-notices2, który nie chciał zatwierdzić wyżej wskazanej prawidłowej podstawy. 1. Termin realizacji przedmiotu umowy: 48 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym: 1) 12 miesięcy od daty zawarcia umowy o udzielenie zamówienia - dostarczenie do siedziby Inwestora Zastępczego dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji wynikającej z przedmiotu umowy, z wymaganymi uzgodnieniami, decyzjami, ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę lub zaświadczeniem o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu przez organ na zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych w oryginale, wydanym na Zamawiającego, 2) 2 miesiące od daty zawarcia umowy o udzielenie zamówienia – dostarczenie do siedziby Inwestora Zastępczego materiałów lokalizacyjnych przebiegu sieci w aktualnym układzie drogowym wraz z operatem terenowo - prawnym (w formie pisemnej w 2 egzemplarzach, sporządzone na aktualnej mapie do celów lokalizacyjnych lub projektowych), w celu zaopiniowania przez Inwestora Zastępczego. Termin opiniowania materiałów lokalizacyjnych przez Inwestora Zastępczego wynosi 14 dni od daty złożenia. W materiałach lokalizacyjnych przygotowanych w ww. terminie Wykonawca zawrze informacje odnośnie konieczności sporządzenia dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, 3) Uwaga: Aktualny układ drogowy projektant zobowiązany jest pozyskać z Zarządu Dróg i Transportu. Dokumentacja projektowa ze wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami przed złożeniem wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę lub dokonaniem zgłoszenia winna być dostarczona do Inwestora Zastępczego w celu jej akceptacji i sprawdzenia. Termin opiniowania w/w projektu przez Inwestora Zastępczego wynosi 14 dni od daty złożenia. We wskazanym terminie Inwestor Zastępczy zaakceptuje w/w lub zgłosi uwagi, 4) Wykonawca zobowiązany jest przekazać dokumentację projektową najpóźniej na 45 dni przed upływem terminu na realizację dokumentacji, o którym mowa w lit. a. W terminie 30 dni od dnia złożenia dokumentacji projektowej Inwestor Zastępczy ją zaakceptuje podpisując protokół odbioru lub zgłosi swoje zastrzeżenia e-mailem lub na piśmie. Wykonawca usunie wady lub uzupełni dokumentację w terminie wskazanym przez Inwestora Zastępczego, 5) pełnienie nadzoru autorskiego od daty uzyskania ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę lub zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu przez organ na zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych do momentu zakończenia inwestycji, nie później jednak niż w ciągu 48 miesięcy od daty zawarcia niniejszej umowy. 2.Szczegółowe uregulowania w zakresie terminu wykonania zamówienia, zostały ujęte w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ. 3. Dotyczy pkt 5.1.5 Wartość: Szacunkowa wartość bez VAT - 311 811,20 PLN netto, w tym: wartość zamówienia podstawowego - 259 842,67 PLN netto, wartość zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c)ustawy PZP - 51 968,53PLN netto. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.