Dostawa urządzeń sygnalizacyjnych i zabezpieczających dla Oddziałów Polskiej Grupy Górniczej S.A. – nr grupy 316-3
Zamawiający Polska Grupa Górnicza S.A. (Katowice, Śląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa urządzeń sygnalizacyjnych i zabezpieczających dla Oddziałów Polskiej Grupy…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 09:00. Wadium: od 1000 zł do 3000 zł (zależnie od części).
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- od 1000 zł do 3000 zł (zależnie od części)Zadanie nr 3: 1000 zł · Zadanie nr 4: 1000 zł · Zadanie nr 6: 1000 zł · Zadanie nr 7: 3000 zł · …
- Termin składania ofert
- 14 września 2026, 09:0010d 21h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=339, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 9 września 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
01 września 2026
Nowy termin: 14 września 2026 09:00Zmienia wersję 586255-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sygnalizacyjnych i zabezpieczających dla Oddziałów Polskiej Grupy Górniczej S.A., nr grupy 316-3.
- 2
ZakresTermin płatności faktur ustrukturyzowanych wynosi 30 dni od daty otrzymania faktury w KSeF, a dla faktur wystawionych poza KSeF 30 dni od daty wpływu faktury do zamawiającego; wyklucza się zaliczki i przedpłaty.
- 3
ZakresZamówienie podzielono na 14 zadań, a rodzaj i ilości określa Formularz Ofertowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.
- 4
RyzykoDla zadania nr 1 zamawiający odstępuje od wniesienia wadium, a dla pozostałych zadań szczegółowe wymagania wadialne są opisane w SWZ.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał EL-PLATFORMA Sp. z o.o. Sp. K.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 9,0 ofert na postępowanie przy 37 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Polska Grupa Górnicza S.A. |
| NIP | 6342834728 |
| Adres | ul. Powstańców 30, 40-039 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa urządzeń sygnalizacyjnych i zabezpieczających dla Oddziałów Polskiej Grupy Górniczej S.A. – nr grupy 316-3 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 31620000-8 - Dźwiękowa i wizualna aparatura sygnalizacyjna |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Zadanie nr 1 | Zamawiający odstępuje od wniesienia wadium. |
| Wadium — Zadanie nr 2 | Zamawiający odstępuje od wniesienia wadium. |
| Wadium — Zadanie nr 3 | 1 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 4 | 1 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 5 | Zamawiający odstępuje od wniesienia wadium. |
| Wadium — Zadanie nr 6 | 1 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 7 | 3 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 8 | Zamawiający odstępuje od wniesienia wadium. |
| Wadium — Zadanie nr 9 | 1 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 10 | 1 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 11 | 2 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 12 | 2 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 13 | 1 000,00 PLN |
| Wadium — Zadanie nr 14 | Zamawiający odstępuje od wniesienia wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-14 09:00 |
Informacje dodatkowe
Postępowanie o udzielenie zamówienia sektorowego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019r. (Dz.U. poz. 2019 ze zm.), zwanej dalej uPzp. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. Obowiązek informacyjny wynikający z Art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27.04.2016 - RODO (UE) spełniono na stronie internetowej PGG S.A. w zakładce RODO. Wykonawcy występujący wspólnie: 1. ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Każdy z Wykonawców występujących wspólnie (członek konsorcjum) nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Spełnienie warunków udziału w postępowaniu w stosunku do Wykonawców występujących wspólnie będzie oceniane łącznie. 3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego, są zobowiązani przedstawić Zamawiającemu umowę regulującą ich współpracę. 4. Wykonawcy, którzy złożyli ofertę wspólną odpowiadają solidarnie za realizację zamówienia.
Kolejność podejmowania czynności przez Zamawiającego. 1. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 2. Po złożeniu ofert zamawiający dokona badania i oceny ofert, w tym poprawy omyłek zgodnie z art. 223 ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych. Jeżeli wykonawca nie złożył tych środków wraz z ofertą lub są one niekompletne Zamawiający wezwie do ich uzupełnienia.
Złożone na wezwanie Zamawiającego przedmiotowe środki dowodowe muszą być aktualne na dzień ich złożenia. 4. Po przeprowadzaniu aukcji elektronicznej oraz ustaleniu, która z ofert została najwyżej oceniona, Zamawiający zgodnie z art. 126 ustawy Pzp wezwie wykonawcę, który złożył tę ofertę, do przedstawienia JEDZ oraz podmiotowych środków dowodowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania prawne określono w SWZ.
- 1.1. Termin płatności faktur ustrukturyzowanych dokumentujących zobowiązania wynikające z Umowy wynosi 30 dni od daty otrzymania faktury w KSeF. Za datę otrzymania faktury uznaje się datę, którą przyjmuje w tym zakresie ustawa o VAT. Termin płatności faktur wystawionych poza KSEF wynosi 30 dni od daty wpływu faktury do Zamawiającego.
- 2.Wyklucza się stosowanie zaliczek i przedpłat.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →