Dostawa i wdrożenie macierzy blokowego systemu składowania danych wraz z Oprogramowaniem i gwarancją.
Zamawiający Centrum Informatyki Resortu Finansów (Radom, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Dostawa i wdrożenie macierzy blokowego systemu składowania danych wraz z Oprogramowaniem…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 10:00. Planowany budżet: 37 135 351 zł. Wadium: 100 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 37 135 351 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 8 września 2026, 10:007d 1h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1861, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 25 dni.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Kryterium „Cena” (C).
- 4
RyzykoPrzedmiot zamówienia: Dostawa i wdrożenie macierzy blokowego systemu składowania danych wraz z Oprogramowaniem i gwarancją.
- 5
RyzykoWadium: 100 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Wasko S.A. przy 2 ofertach.
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 57 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 9 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 8 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 9 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Centrum Informatyki Resortu Finansów |
| NIP | 9482575151 |
| Adres | ul. Samorządowa 1, 26-601 Radom |
| Region (NUTS) | PL921 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa i wdrożenie macierzy blokowego systemu składowania danych wraz z Oprogramowaniem i gwarancją. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 37 135 351 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych). 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Wadium wniesione w takiej formie, musi obejmować cały okres związania ofertą. Treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia należy wskazać – Centrum Informatyki Resortu Finansów, 26-601 Radom, ul. Samorządowa 1. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 4. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na rachunek bankowy Centrum Informatyki Resortu Finansów w Narodowym Banku Polskim Oddział Okręgowy Warszawa, nr 66 1010 1010 0038 3813 9120 0000 (w tytule przelewu należy wpisać numer postępowania: PN/36/26/GDYP), najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 5. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawy Pzp. Wykonawca będzie miał możliwość w przypadkach określonych w art. 98 ust. 2 ustawy Pzp wystąpienia o zwrot wadium, przy czym złożenie wniosku o zwrot wadium spowoduje rozwiązanie stosunku prawnego Zamawiającego z Wykonawcą i utratę przez Wykonawcę prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, uregulowanych w Dziale IX ustawy Pzp. 6. Zamawiający zwróci wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy na jaki Zamawiający winien składać oświadczenie o zwolnieniu wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 5 ustawy Pzp. 7. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-08 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
- 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1) oraz wyklucza się Wykonawcę, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i będzie korzystał przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporządzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
- 3.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 4.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są pod adresem https://cirf.ezamawiajacy.pl.
- 5.Termin wykonania zamówienia podstawowego wynosi do 25 Dni roboczych od dnia zawarcia Umowy.
- 6.Termin wykonania zamówienia objętego opcją wynosi do 25 Dni roboczych od dnia przesłania zawiadomienia o uruchomieniu opcji.
- 1.Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
- 2.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1) oraz wyklucza się Wykonawcę, który korzysta z zasobów podmiotu trzeciego oraz korzysta i będzie korzystał przy realizacji zamówienia z podwykonawców i dostawców, o których mowa w art. 5k ust. 1 ww. rozporządzenia Rady, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
- 3.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą).
- 4.Szczegółowe informacje dotyczące postępowania dostępne są pod adresem https://cirf.ezamawiajacy.pl.
- 5.Termin wykonania zamówienia podstawowego wynosi do 25 Dni roboczych od dnia zawarcia Umowy.
- 6.Termin wykonania zamówienia objętego opcją wynosi do 25 Dni roboczych od dnia przesłania zawiadomienia o uruchomieniu opcji.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.