Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Xcomp Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
Rozbudowa infrastruktury bezpieczeństwa brzegu sieci na rzecz sądów powszechnych apelacji gdańskiej
Zamawiający Sąd Apelacyjny w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa infrastruktury bezpieczeństwa brzegu sieci na rzecz sądów powszechnych apelacji…”, wybierając 2 wykonawców. Cena wybranej oferty: 4 097 848 zł. Złożono 2 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 4 097 848 zł
- Liczba ofert
- 2 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=221, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
26 czerwca 2026
Termin ofert: 13 lipca 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
24 sierpnia 2026
2 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 2 wykonawców: Softinet Spółka z o.o. (Warszawa) oraz Xcomp Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. (Szczecin).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 4 097 847,72 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Sąd Apelacyjny w Gdańsku |
| NIP | 5831946372 |
| Adres | ul. Nowe Ogrody 28/29, 80-803 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Rozbudowa infrastruktury bezpieczeństwa brzegu sieci na rzecz sądów powszechnych apelacji gdańskiej |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 72591000-4 - Rozszerzanie umów serwisowych |
| Dodatkowe kody CPV | 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych; 80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrani wykonawcy | Softinet Spółka z o.o., Warszawa (NIP: 5342350817); Xcomp Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k., Szczecin (NIP: 9551945132) |
| Wartość wybranej oferty | 4 097 848 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 2 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-03+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagania, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, tj.:
- 1.1.Dokument potwierdzający posiadanie autoryzacji producenta oraz posiadanie certyfikatu ISO 9001 lub równoważnego, na świadczenie usług serwisowych lub oświadczenie o realizowaniu usług serwisowych bezpośrednio przez producenta;
- 1.2.Dokument (karta katalogowa sprzętu lub specyfikacja techniczna lub oświadczenie producenta lub oświadczenie autoryzowanego przedstawiciela producenta) potwierdzający spełnienie przez oferowany sprzęt wymogów określonych w Załączniku Nr 1 do Oferty – OPZ.
Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało:
- produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
- produktu ICT, usługi ICT lub procesu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →