Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie jego prawidłowej i efektywnej obsługi na potrzeby poszczególnych Oddziałów Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej w tym: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Anestezjologii, Ginekologii i Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej.
Zamawiający Beskidzkie Centrum Onkologii- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. (Bielsko-Biała, Śląskie) prowadzi postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego wraz z przeszkoleniem personelu w…”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 21 września 2026, 10:0018d 7h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 938 100 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 21 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego wraz z przeszkoleniem personelu dla oddziałów Beskidzkiego Centrum Onkologii, Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, obejmująca 7 pozycji, w tym system obrazowania fluorescencyjnego, narzędzia mikrochirurgiczne, stół do operacji ręki, duodenoskop, aparat USG i kardiomonitory.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje 7 elementów asortymentu, a szczegółowe parametry graniczne i oceniane określa załącznik nr 5 do SWZ.
- 3
RyzykoWymagane jest wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie; zwrot 70 % następuje w terminie 30 dni od wykonania zamówienia, a 30% po okresie rękojmi za wady lub gwarancji.
Kontekst Atlasu
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 4,4 oferty na postępowanie przy 107 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 49% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
- Lokalny rynek tej branży: w województwie śląskim postępowania przyciągały średnio 5,5 ofert, w całym kraju 4,6.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Beskidzkie Centrum Onkologii- Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. |
| NIP | 9372662340 |
| Adres | ulica Wyzwolenia 18, 43-300 Bielsko-Biała |
| Region (NUTS) | PL225 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie jego prawidłowej i efektywnej obsługi na potrzeby poszczególnych Oddziałów Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej w tym: Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Anestezjologii, Ginekologii i Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33100000-1 - Urządzenia medyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne; 33169000-2 - Przyrządy chirurgiczne; 33168000-5 - Przyrządy do endoskopii, endochirurgii; 33124110-9 - Systemy diagnostyczne; 33192230-3 - Stoły operacyjne; 33168100-6 - Endoskopy; 33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne; 33123210-3 - Urządzenia do monitorowania czynności serca |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego zabezpieczenia należytego wykonania umowy w związku z art. 449 pzp ustawy na zasadach opisanych poniżej w punktach od 1.1 do 1.7. 1. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1. pieniądzu; 2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3. gwarancjach bankowych; 4. gwarancjach ubezpieczeniowych; 5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości; 2. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: INGBank Śląski Oddział w Bielsku-Białej Nr 68105010701000000106298375. 3. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 4. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwróci zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 5. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt. 1.1. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 6. Wysokość zabezpieczenia ustala się w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie i winno być wniesione w pełnej wysokości przed podpisaniem umowy. 7. Zamawiający zwróci 70 % zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Pozostałe 30% zabezpieczenia Zamawiający zwróci w terminie do 15 dni po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-21 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Ponadto o udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy, którzy | a) wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1–6 ustawy Pzp oraz art. 7 pkt 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2. Oświadczenia i dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty: 2.1. Wypełniony formularz oferty – załącznik nr 1 do SWZ; 2.2. Wypełniony formularz szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ; 2.3. Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - udzielone osobom nie wymienionym w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy, także w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, a reprezentującym Wykonawcę, w szczególności poprzez podpisywanie/poświadczanie dokumentów składających się na ofertę oraz innych składanych w toku postępowania. 2.4. Zobowiązanie innego podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia – dotyczy Wykonawców, którzy w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w rozdziale VIII pkt 1 ppkt 1 1.4. polegają na zdolnościach innych podmiotów. 2.5. Przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w rozdziale V SWZ tj. 2.5.1. Oświadczenie potwierdzające, że oferowana aparatura spełnia wymagania ustawy z dnia 07 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych oraz że jest oznakowana znakiem CE i posiada ważną deklarację zgodności CE wraz z kopią deklaracji zgodności CE w załączeniu; 2.6. Oświadczenie o braku zaistnienia przesłanki przewidzianej w art. 5k rozporządzenia Rady ( UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. 2.7. Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, składany jest w oddzielnym pliku i oznaczony nazwą „TAJNY”. 3. W celu wykazania brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia należy złożyć w wyznaczonym przez zamawiającego terminie następujące dokumenty i oświadczenia: 1.1. informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 1.2. informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 1.3. oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 1.4. oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp; b) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy pzp; 1.5. oświadczenie własne wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022r. poz. 835). |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.