Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Postępowanie zostało unieważnione ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Uzasadnienie faktyczne: Cena najkorzystniejszej oferty 971 054,25 zł, przewyższa kwotę 650 000,00 zł którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa, montaż i uruchomienie systemu parkingowego na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej

Zamawiający Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej (Bielsko-Biała, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Dostawa, montaż i uruchomienie systemu parkingowego na terenie Beskidzkiego Centrum…”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Postępowanie zostało unieważnione ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Uzasadnienie faktyczne: Cena najkorzystniejszej oferty 971 054,25 zł, przewyższa kwotę 650 000,00… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 242865296

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wyzwolenia 18

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

szpital@onkologia.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.onkologia.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/onkologia_bielsko/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa, montaż i uruchomienie systemu parkingowego na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-321b53fb-5114-40fb-b83a-9d7b7c03b2d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415296

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019347/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.14 Dostawa i montaż systemu parkingowego wraz z niezbędną tech., systemem monitoringu oraz systemem kontroli dostępu na terenie BCO-SM w lok. ul. Wyzwolenia 18, ul. Wyspiańskiego 21 i ul. E. Plater 17

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00384933

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.271.53.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

621620 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż systemu parkingowego na terenie Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 5 do swz.
2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi dostawa kompletnego systemu kontroli, monitoringu i rozliczania usług parkingowych oraz prace wdrożeniowe i serwisowe zaimplementowanego rozwiązania, którego główne elementy składowe zostały wymienione poniżej:
2.1. Dostawa i montaż bileterek wjazdowych.
2.2. Dostawa i montaż terminali wyjazdowych.
2.3. Dostawa i montaż szlabanów.
2.4. Dostawa i montaż detektorów pętli indukcyjnej.
2.5. Dostawa, instalacja, konfiguracja i szkolenia systemu zarządzani parkingiem.
2.6. Dostawa i montaż tablic informacyjnych.
2.7. Dostawa i montaż systemu rozpoznawania tablic rejestracyjnych.
2.8. Dostawa i montaż kas parkingowych wraz z oprogramowaniem do zarządzania.
Ponadto Zamawiający wymaga wykonania następujących prac:
1) Dostawa, montaż i integracja kamer z istniejącym systemem monitoringu.
2) Dostawa i montaż systemu kontroli dostępu.
3) Dostawa i montaż niezbędnego okablowani infrastrukturalnego.
4) Dostawa i montaż niezbędnej infrastruktury do montażu kamer – słupy, prace ziemne.
5) Demontaż i utylizacja istniejących szlabanów wjazdowych i wjazdowych.
Zamawiający wymaga, od Wykonawcy, by przed przystąpieniem do prac instalacyjnych, dostarczył projekt wykonawczy instalacji zasilania elektrycznego, instalacji teletechnicznych oraz koncepcję rozmieszczenia i wykonania położenia infrastruktury systemu parkingowego i monitoringu. Dokumentacja projektowa musi uwzględniać wytyczne OPZ oraz być zaakceptowana przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

34926000-4 - Sprzęt do kontroli parkingów samochodowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34996300-8 - Parkingowe urządzenia kontrolne, bezpieczeństwa lub sygnalizacyjne

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie zostało unieważnione ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne: Cena najkorzystniejszej oferty 971 054,25 zł, przewyższa kwotę 650 000,00 zł którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34926000-4Sprzęt do kontroli parkingów samoch…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →