Dostawa sprzętu medycznego - umowa ramowa ZP24/A/10/2026
Zamawiający Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. (Bytów, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Dostawa sprzętu medycznego - umowa ramowa ZP24/A/10/2026”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 09:0028d 1h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2648, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa sprzętu medycznego dla potrzeb oddziałów Szpitala Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. na podstawie umowy ramowej, w 17 częściach obejmujących różne grupy asortymentu.
- 2
ZakresZamawiający zobowiązuje się zamówić dostawy o wartości co najmniej 40% łącznego maksymalnego wynagrodzenia, a dostawy częściowe mają być realizowane do Apteki szpitalnej w terminie 3 dni roboczych od złożenia zamówienia.
- 3
ZakresUmowa trwa 12 miesięcy, a każda część ma własny załącznik opisujący asortyment i wymagania bezwzględne.
- 4
ZakresZamówienie jest otwarte na wiele części, więc wykonawca powinien sprawdzić, które pakiety może obsłużyć logistycznie i asortymentowo.
- 5
WarunkiPrzy ofercie trzeba złożyć katalogi potwierdzające zgodność produktów z wymaganiami SWZ oraz oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu na rynek polski zgodnie z przepisami o wyrobach medycznych.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2026) wygrał SUN-MED Sp. cywilna przy 2 ofertach.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 3,6 oferty na postępowanie przy 137 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 61% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o. |
| NIP | 8421733833 |
| Adres | ul. Lęborska 13, 77-100 Bytów |
| Region (NUTS) | PL636 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa sprzętu medycznego - umowa ramowa ZP24/A/10/2026 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne; 33168000-5 - Przyrządy do endoskopii, endochirurgii |
Warunki udziału w postępowaniu
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1. | Na podstawie art. 108 Ustawy wyklucza z Postępowania Wykonawcę | 7.1.1.będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a)udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 5.1.1.katalogów umożliwiających weryfikację zgodności oferowanych produktów z wymaganiami określonymi w załączniku nr 1 do SWZ dla wszystkich części, na które ofertę składa Wykonawca. Katalogi muszą być zgodne z informacjami zawartymi w wypełnionym przez Wykonawcę formularzu asortymentowo - cenowym (kolumna nazwa/ producent).
- 5.1.3.Oświadczenie potwierdzające dopuszczenie do obrotu na rynek polski oferowanych produktów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych – oświadczenie zawarte w druku Oferta Wykonawcy – Załącznik nr 2 do SWZ
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.