Naprawa sprzęgów pojazdów metra
Zamawiający Metro Warszawskie Sp. z o.o. (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Naprawa sprzęgów pojazdów metra”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 12:00. Wadium: od 125 000 zł do 130 000 zł (zależnie od części).
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- od 125 000 zł do 130 000 zł (zależnie od części)Zadanie nr 1- Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Inspiro: 125 000 zł · Zadanie nr 2- Naprawa sprzęgów do pojazdów metra typu Skoda Varsovia: 130 000 zł
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 12:0026d 12h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1484, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest naprawa sprzęgów pojazdów metra w podziale na 3 zadania dla typów Inspiro, Skoda Varsovia i Metropolis 98B.
- 2
ZakresZakres obejmuje naprawę sprzęgów wraz z czynnościami odpowiadającymi cyklom przeglądowo-naprawczym P5 lub P4.1 zgodnie z dokumentacją systemu utrzymania, a w zadaniu nr 3 przewidziano zakres opcjonalny do 16 szt. i do 10 szt.
- 3
ZakresZadanie nr 1 realizuje się w 35 partiach, zadanie nr 2 w 37 partiach, a zadanie nr 3 w 4 partiach, przy czym dla każdej partii podano osobny termin naprawy od 30 do 50 dni kalendarzowych od odbioru.
- 4
ZakresZamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących czynności związane z naprawą sprzęgów pojazdów metra.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie: podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w 2023 r.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 2 oddalono. Dla skali: 82 rozstrzygnięcia tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Metro Warszawskie Sp. z o.o. |
| NIP | 5262673576 |
| Adres | ul. Wilczy Dół 5, 02-798 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Naprawa sprzęgów pojazdów metra |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50222000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w zakresie Zadania nr 3. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 12:00 |
Informacje dodatkowe
Wskazano w dokumentach zamówienia - wzór umowy
Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 1 realizowany będzie w 35 partiach, w okresie:
a) Partie I do VIII będą realizowane w terminie 25 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 03.01.2028 r. Termin naprawy I partii będzie wynosił 50 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego. Naprawy realizowane w zakresie pozostałych partii będą wykonane w terminie 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego;
b) Partie IX do XX będą realizowane w terminie do 37 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2029 r. Termin naprawy będzie wynosił 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego;
c) Partie od XXI do XXXV będą realizowane w terminie do 48 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2030 r. Termin naprawy będzie wynosił 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii od Zamawiającego;
Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 2 realizowany będzie w 37 partiach, w okresie:
a) Partie od I do XII będą realizowane w terminie do 13 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 04.01.2027 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
b) Partie od XIII do XXXIV będą realizowane w terminie do 25 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 03.01.2028 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
c) Partie od XXXV do XXXVII będą realizowane w terminie do 37 miesięcy od daty zawarcia Umowy, lecz nie wcześniej niż 02.01.2029 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 30 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
Przedmiot Zamówienia w zakresie Zadania nr 3 realizowany będzie w 4 partiach, w okresie:
a) Partia I będzie realizowana do 37 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2029 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 50 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
b) Partie od II do IV będą realizowane w terminie do 48 miesięcy od daty zawarcia Umowy lecz nie wcześniej niż 02.01.2030 r. Termin naprawy każdej partii będzie wynosić 50 dni kalendarzowych od daty odbioru partii;
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →