Dostawa paliw – benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego
Zamawiający Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa paliw – benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 10:00. Planowany budżet: 5 806 462 zł. Wadium: 80 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 5 806 462 zł
- Wadium
- 80 000 zł
- Termin składania ofert
- 21 września 2026, 10:0020d 15h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=731, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 sierpnia 2026
Termin ofert: 21 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa benzyny bezołowiowej 95 E10 oraz oleju napędowego dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
- 2
ZakresCzas trwania umowy wynosi 24 miesięcy, a miejsce realizacji wskazano w województwie wielkopolskim.
- 3
ZakresZamówienie jest podzielone na 2 części, a podane ilości wynoszą 553,555 m3 dla benzyny bezołowiowej i 512,565 m3 dla oleju napędowego.
- 4
Zakressekcji warunków udziału wskazano podstawy wykluczenia z art. 108 i 109 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu |
| REGON | 630703410 |
| Adres | ul. Jana Kochanowskiego 2A, 60-844 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa paliw – benzyny bezołowiowej 95 oraz oleju napędowego |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09132000-3 - Benzyna |
| Dodatkowe kody CPV | 09134100-8 - Olej napędowy |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 5 806 462 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp.
- Art. 108 ust. 1 pkt 3
- Art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp.
- Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp.
- Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.
- Art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
- Art. 109 ust. 1 pkt 7 PZP
- 1) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP w zakresie niewymienionym powyżej; 2) art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP; 3) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 202
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-21 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Zamawiający wymaga wniesienia wadium w kwocie | 1) dla części nr 1 – w kwocie 80 000,00 zł; 2) dla części nr 2 – w kwocie 85 000,00 zł. Zasady wniesienia wadium zostały określone w pkt. 8 SWZ. 2. Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenie jakie zobowiązany będzie złożyć wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona zostały określone w pkt 6.2, 6.3, 6.4, 7.1, 7.2, 7.3 SWZ. Dokumenty te wykonawca zobowiązany będzie złożyć na wezwanie Zamawiającego. 3. Sposób złożenia oferty oraz innych dokumentów składnych wraz z ofertą, a także ich forma zostały opisane w pkt 12 SWZ. 4. Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia. 5. Zamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.), zwanej w dalszej części ogłoszenia "ustawą Pzp". 6.Informacja, o której mowa w z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016, str. 1), została zawarta w pkt 20 SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).