Rozbudowa Pracowni Technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych – Wyposażenie laboratorium
Zamawiający Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte (Gdynia, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Rozbudowa Pracowni Technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych – Wyposażenie…”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 21 września 2026, 09:0018d 14h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 313 690 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=265, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,8 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 sierpnia 2026
Termin ofert: 21 września 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest rozbudowa Pracowni Technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych poprzez wyposażenie laboratorium i dostawę mebli w 2 częściach.
- 2
ZakresCzęść I obejmuje wyposażenie laboratoryjno-szkoleniowe do budowy, konfiguracji, diagnostyki i testowania BSP, a część II obejmuje meble.
- 3
WarunkiDla części I wykonawca ma wykazać doświadczenie w co najmniej 2 dostawach obejmujących BSP, systemy bezzałogowe, części lub komponenty do budowy systemów bezzałogowych albo specjalistyczne wyposażenie laboratoryjne, a dla pozycji „Dron quadcopter” wraz ze stacją dokującą wymagany jest certyfikat lub inny ważny dokument potwierdzający możliwość wdrożenia proponowanego rozwiązania w zakresie oprogramowania.
- 4
ZakresDostawa ma nastąpić do AMW Gdynia w terminie od 01.10.2026 do 20.11.2026, a miejscem realizacji jest PL633, Pomorskie.
Kontekst Atlasu
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 3 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Rozbudowa Pracowni Technologii Bezzałogowych Statków Powietrznych – Wyposażenie laboratorium |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego) |
| Dodatkowe kody CPV | 31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna; 30200000-1 - Urządzenia komputerowe; 34731000-0 - Części statków powietrznych; 39522530-1 - Namioty; 39100000-3 - Meble |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-21 09:00 |
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do
którego zachodzi którakolwiek z okoliczności: Aktywami zarządza likwidator: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia:
Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp Działalność gospodarcza jest zawieszona: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy
Pzp Inna sytuacja podobna do upadłości wynikająca z prawa krajowego: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Konflikt interesów spowodowany udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 6
ustawy Pzp Korupcja: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp Nadużycia: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy
Pzp Opłacanie składek na ubezpieczenie społeczne: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt
1 ustawy Pzp Płatność podatków: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp
Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym: Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Dotyczy art.108 ust. 1
pkt 4 ustawy Pzp Dotyczy art. 108 ust. 2 ustawy Pzp Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie
konkurencji: Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Upadłość: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
Niewypłacalność: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Winien poważnego wykroczenia zawodowego: Dotyczy art.
109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Winni wprowadzenia w błąd, zatajenia informacji, niemożności dostarczenia wymaganych
dokumentów i uzyskania informacji poufnych w ramach tej procedury: Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8-10 ustawy Pzp
Podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć: 1.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2
ustawy PZP oraz z art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP -dotyczy wszystkich cześci 2. Wykaz dostaw wraz z referencjami –
(załącznik nr 11) - dotyczy wszystkich części 3. JEDZ
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
Podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć: 1.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2
ustawy PZP oraz z art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, JEDZ -dotyczy wszystkich części
2. Wykaz dostaw wraz z referencjami – (załącznik nr 11) - dotyczy części
- 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu dotyczące: - 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Opis spełnienia warunku:
Wykonawca musi posiadać zdolność do występowania w obrocie gospodarczym tj. być wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej. - 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Opis spełnienia warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu - 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Opis spełnienia warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu - 4)zdolności technicznej lub zawodowej
a) Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem (załącznik nr 11), że w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
Za spełnienie tego warunku Zamawiający uzna wykonanie:
Część I:
co najmniej 2-ch (dwóch) dostaw obejmujących bezzałogowe statki powietrzne, systemy bezzałogowe, części lub komponenty przeznaczone do budowy systemów bezzałogowych albo specjalistyczne wyposażenie laboratoryjne przeznaczone do budowy, konfiguracji, diagnostyki, obsługi lub eksploatacji BSP, które miały wartość nie mniejszą niż 500 000,00 zł brutto każda oraz 1 (jedną) dostawę, instalację, uruchomienie i wdrożenie do użytkowania kompletnego systemu BSP składającego się co najmniej z bezzałogowego statku powietrznego, stacji dokującej oraz oprogramowania umożliwiającego planowanie, wykonywanie i nadzorowanie automatycznych misji lotniczych
Zamawiający nie stosuje poziomu zdolności określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
- 1.Wypełnione tabele z załącznika nr 2
- 2.2. Certyfikat lub inny ważny dokument potwierdzający możliwość wdrażania proponowanego rozwiązaniu w zakresie sprzętowym – dot. pozycji "Dron quadcopter" wraz ze stacją dokującą
- 3.Certyfikat lub inny ważny dokument potwierdzający możliwość wdrażania proponowanego rozwiązaniu w zakresie oprogramowania – dot. pozycji "Dron quadcopter" wraz ze stacją dokującą
- 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału
w postępowaniu dotyczące: - 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Opis spełnienia warunku:
Wykonawca musi posiadać zdolność do występowania w obrocie gospodarczym tj. być wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej. - 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Opis spełnienia warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu - 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Opis spełnienia warunku:
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu - 4)zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków w tym zakresie. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu
Zamawiający nie stosuje poziomu zdolności określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.