Usługa Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn.: „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nysie”
Zamawiający Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nysie (Nysa, Opolskie) prowadzi postępowanie „Usługa Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn.: Budowa Komendy Powiatowej Państwowej…”. Termin składania ofert upływa 18 września 2026, 10:00. Wadium: 15 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 197 000 zł
- Wadium
- 15 000 zł
- Termin składania ofert
- 18 września 2026, 10:0015d 5h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=382, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
19 sierpnia 2026
Termin ofert: 18 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi Inżyniera Kontraktu dla inwestycji budowy Komendy Powiatowej PSP z siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nysie.
- 2
TerminTermin składania ofert upływa 18 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 3
TerminTermin realizacji: 42 miesięcy.
- 4
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 5
ZakresZakres obejmuje zarządzanie i koordynowanie realizacji umowy na roboty budowlane, wielobranżowy nadzór inwestorski, kontrolę jakości, zakresu, terminowości i rozliczeń, zarządzanie zmianami i roszczeniami oraz wsparcie zamawiającego do zakończenia i rozliczenia inwestycji.
- 6
RyzykoWadium: 15 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 33% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa Inżyniera Kontraktu dla inwestycji pn.: „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nysie” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi |
| Dodatkowe kody CPV | 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją; 71300000-1 - Usługi inżynieryjne; 71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne; 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego; 71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym; 71540000-5 - Usługi zarządzania budową; 71631300-3 - Usługi technicznego nadzoru budowlanego; 71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 14.1. Zamawiający wymaga zabezpieczenia oferty wadium w wysokości 15 000,00 zł. 14.2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert i utrzymane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. [...] 21.1 Wykonawca, najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% wynagrodzenia brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia, podanego w Ofercie – Formularzu Oferty Wykonawcy, w jednej lub kilku następujących formach (do wyboru): [...] Zapisy zostały szczegółowo określone w SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-18 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5. | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy | 5.1. Nie podlegają wykluczeniu 5.1.1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), 5.1.2. na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, 5.1.3. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 poz. 514), dalej jako ustawa o szczególnych rozwiązaniach, 5.1.4. Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/576 , lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k rozporządzenia. Wykluczenie obejmuje również wykonawców, którzy zamierzają wykonywać zamówienie przy udziale podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolnościach wykonawca polega, o ile przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia, a podmioty te spełniają przesłanki określone w art. 5k ust. 1 lit. a–c rozporządzenia 833/2014. I. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, oraz jeżeli dotyczy, podmiot udostępniający zasoby, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż dziesięć [ 10 ] dni, terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, tj.: 9.1. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający będzie żądał dostarczenia podmiotowych środków dowodowych, tj.: 9.1.1. Wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami zgodnie z treścią załącznika nr 4 do SWZ. 9.1.2. Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie pięciu [ 5 ] lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy, zgodnie z treścią załącznika nr 5 do SWZ. 9.2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz jeżeli dotyczy, podmiotu udostępniającego zasoby, z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający będzie żądał dostarczenia: 9.2.1. Aktualnego na dzień składania ofert oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego – na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanym dalej JEDZ, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert. Oświadczenie składa się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 9.2.1.1. W części IV: Kryteria kwalifikacji, Wykonawca ogranicza się do wypełniania sekcji α: części IV JEDZ. Wykonawca nie wypełnia sekcji A, B, C i D w części IV. 9.2.1.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w pkt. 9.2.1 SWZ – wynikające z art. 125 ust. 1 ustawy, składane zgodnie z załącznikiem nr 2 SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 9.2.1.3. Informacje o podstawach wykluczenia z art. 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zawierają się w JEDZ w części III – podstawy wykluczenia, sekcja D: Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym. 9.2.2. Aktualnego na dzień składania oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w pkt. 9.2.2 SWZ – składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 9.2.3. Aktualnej na dzień składania Informacji z Krajowego Rejestru Karnego [ KRK ] Wykonawcy, w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, c) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie informacje z KRK przedstawia każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 9.2.4. Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2025.1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. 9.2.5. Odpisu lub informacji z KRS lub z CEiDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 9.2.6. Aktualnego na dzień składania ofert oraz aktualnego na dzień składania oświadczenia w zakresie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). 7. Dokumenty, które Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert: 7.1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ). 7.2. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru - celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 7.3. Pełnomocnictwo** dla osoby podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty). 7.4. Dowód zabezpieczenia oferty wadium. Ponadto w sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia lub podmioty korzystające z zasobów podmiotów trzecich dostarczają - jeżeli dotyczy: 7.5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy. /jeżeli dotyczy/ - załącznik nr 7 do SWZ 7.6. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z art. 117 ust. 4 ustawy - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (Konsorcja, Spółki Cywilne) – załącznik nr 6 do SWZ. 7.7. Pełnomocnictwo** dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy - w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia [...]. ** Pełnomocnictwo należy złożyć w formie elektronicznej. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. (szczegółowo określone w SWZ). Stosownie do art. 257 pzp: Zamawiający przewiduje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. CZĘŚĆ A – zdolność zawodowa - personel: 5.2.5. Warunek zdolności technicznej lub zawodowej będzie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. zespołem osób, w skład którego wchodzi co najmniej: 5.2.5.1. Koordynator / Kierownik Zespołu IK, zwany również Inżynierem Kontraktu/ Rezydentem, tj. osoba która posiada łącznie: a) wykształcenie wyższe techniczne, b) doświadczenie zawodowe zdobyte w okresie ostatnich pięciu [5] lat przed upływem terminu składania ofert, polegające na pełnieniu funkcji Kierownika Projektu lub Inżyniera Kontraktu, lub Inżyniera Rezydenta, lub Menedżera Projektu przy realizacji co najmniej jednej [1] zakończonej inwestycji polegającej na budowie obiektu zaliczonego do kategorii IX i/lub XII i/lub XVI, zgodnie z Załącznikiem do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o Prawie budowlanym , o kubaturze co najmniej 15 tys. m³ lub powierzchni zabudowy co najmniej 2,5 tys. m², w ramach której osoba ta odpowiadała za kierowanie lub koordynowanie zespołem realizującym inwestycję, w szczególności zespołem Inżyniera Kontraktu, zespołem nadzoru inwestorskiego lub zespołem Wykonawcy Robót Budowlanych. Osoba skierowana do realizacji przedmiotowego zamówienia, która spełniają powyższy warunek dotyczący Inżyniera Kontraktu musi być ta samą osobą, którą Wykonawca wykazuje w ramach kryterium oceny ofert oraz wskazuje w Wykazie doświadczenia osób. 5.2.5.2. Inspektor nadzoru robót konstrukcyjno-budowlanych, tj. osoba która posiada łącznie: a) wykształcenie wyższe techniczne, b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz będąca członkiem właściwej izby samorządu zawodowego c) doświadczenie w ciągu ostatnich pięciu [ 5 ] lat przed terminem składania ofert w pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót/budowy; w specjalności konstrukcyjno- budowlanej poprzez uczestniczenie w wykonanych (wybudowanych) i przekazanych do użytkowania (w pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót/budowy; w specjalności konstrukcyjno-budowlanej) na wykonanej minimum jednej [1] inwestycji polegającej na: budowie obiektu z kategorii: IX i/lub XII i/lub XVI, zgodnie z Załącznikiem do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o Prawie budowlanym — Kategorie obiektów budowlanych w kontekście współczynników kategorii (k) oraz wielkości (w), obejmującą kubaturę min. 15 tyś. m3 lub powierzchnię zabudowy min. 2,5 tyś. m2. 5.2.5.3. Inspektor nadzoru w branży sanitarnej, tj. osoba która posiada łącznie: a) wykształcenie wyższe techniczne, b) uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz będąca członkiem właściwej izby samorządu zawodowego c) doświadczenie w ciągu ostatnich dziesięciu [ 10 ] lat przed terminem składania ofert w pracy zdobyte na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót/budowy; w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych poprzez uczestniczenie w wykonanych (wybudowanych) i przekazanych do użytkowania (w pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót/budowy; w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych) na wykonanej minimum jednej [1] inwestycji polegającej na: budowie obiektu z kategorii: IX i/lub XII i/lub XVI, zgodnie z Załącznikiem do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o Prawie budowlanym — Kategorie obiektów budowlanych w kontekście współczynników kategorii (k) oraz wielkości (w), obejmującą łącznie: 1. wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (HVAC), 2. wykonanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych, 3. przeprowadzenie rozruchu technologicznego instalacji sanitarnych, 4. wykonanie instalacji centralnego ogrzewania opartego na gruntowych pompach ciepła. 5.2.5.4. Inspektor nadzoru w branży elektrycznej, tj. osoba która posiada łącznie: a) wykształcenie wyższe techniczne, b) uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych oraz będąca członkiem właściwej izby samorządu zawodowego , c) doświadczenie w ciągu ostatnich dziesięciu [ 10 ] lat przed terminem składania ofert w pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót/budowy; w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych poprzez uczestniczenie w wykonanych (wybudowanych) i przekazanych do użytkowania (w pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego lub kierownika robót/budowy; w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych) na wykonanej minimum jednej [1] inwestycji polegającej na budowie: obiektu z kategorii: IX i/lub XII i/lub XVI, zgodnie z Załącznikiem do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o Prawie budowlanym — Kategorie obiektów budowlanych w kontekście współczynników kategorii (k) oraz wielkości (w) - obejmującą: 1. wykonanie instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych, 2. wykonanie systemu zasilania średniego napięcia (SN), 3. wykonanie systemu zasilania rezerwowego lub agregatu prądotwórczego, 4. wykonanie systemu zarządzania budynkiem (BMS), 5. wykonanie systemu sygnalizacji pożaru (SSP), 6. wykonanie systemu kontroli dostępu, 7. wykonanie systemu telewizji dozorowej (CCTV). Zamawiający wymaga, aby doświadczenie Inspektora nadzoru w branży elektrycznej obejmowało łącznie realizację wyżej wymienionych zakresów (od pkt 1 do pkt 7). Zakresy te mogą być wykazane w ramach jednej lub kilku różnych inwestycji, z zastrzeżeniem, że każda z tych inwestycji musiała polegać na budowie obiektu z wyżej wymienionych kategorii. Uwaga: Wykonawca może wykazać np. realizację punktów 1-3 na inwestycji „A”, a punktów 4-7 na inwestycji „B”, o ile zarówno inwestycja „A”, jak i inwestycja „B” dotyczyły obiektów wymaganych kategorii. CZĘŚĆ B – zdolność zawodowa – doświadczenie Wykonawcy: 5.2.6. Warunek zdolności technicznej lub zawodowej będzie uznany za spełniony jeżeli: Wykonawca w okresie ostatnich pięciu [ 5 ] lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał: minimum jedną [ 1 ] usługę Inżyniera Kontraktu lub Inwestora Zastępczego lub podmiotu zarządzającego projektem lub wielobranżowego nadzoru inwestorskiego na inwestycji polegającej na: budowie obiektu z kategorii: IX i/lub XII i/lub XVI, zgodnie z Załącznikiem do ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o Prawie budowlanym — Kategorie obiektów budowlanych w kontekście współczynników kategorii (k) oraz wielkości (w), obejmującą wykonanie łącznie: 1. obiektu z minimum 2 kondygnacjami (tj. parter i minimum jedno piętro przedzielone stropem), 2. wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (HVAC), 3. wykonanie instalacji elektrycznych i teletechnicznych, przy czym dla wskazanego obiektu kubatura wynosiła min. 15 tyś. m3 lub powierzchnia zabudowy wynosiła min. 2,5 tyś. m2. I. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, oraz jeżeli dotyczy, podmiot udostępniający zasoby, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż dziesięć [ 10 ] dni, terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, tj.: 9.1. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający będzie żądał dostarczenia podmiotowych środków dowodowych, tj.: 9.1.1. Wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych oraz doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami zgodnie z treścią załącznika nr 4 do SWZ. 9.1.2. Wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie pięciu [ 5 ] lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy, zgodnie z treścią załącznika nr 5 do SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.