Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Długołęka
Zamawiający Straż Pożarna w Długołęce (Długołęka, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Długołęka”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 15 września 2026, 10:0015d 7h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 020 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=691, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 15 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa do siedziby zamawiającego średniego nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Długołęka z napędem 4x4 i silnikiem o mocy nie mniejszej niż 210 kW.
- 2
RyzykoWskazano trzy odrębne gwarancje minimalne: na samochód 12 miesięcy, na autopompę 84 miesiące i na zabudowę pożarniczą 24 miesiące.
- 3
ZakresWykonawca podlega wykluczeniu, jeżeli jego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.
- 4
ZakresPojazd ma spełniać aktualne normy ochrony środowiska, a szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 7 do SWZ.
- 5
ZakresCzas trwania zamówienia jest określony na 01.10.2026, 10.12.2026.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W DŁUGOŁĘCE |
| NIP | 5661617800 |
| Adres | ul. 13, 06-406 Długołęka |
| Region (NUTS) | PL922 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Długołęka |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144210-3 - Wozy strażackie |
| Dodatkowe kody CPV | 34114000-9 - Pojazdy specjalne; 34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych; 42415320-7 - Wyposażenie pojazdów ratowniczych |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd (przesłanka objęta jest przepisem art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych). Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówie
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej gru
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiaj
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, którego działalność gospodarcza jest zawieszona (przesłanka objęta jest przepisem art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych). Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamó
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który znajduje się w podobnej sytuacji jak określone art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, wynikającej z podobnej procedury, przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury (przesłanka objęta jest przepisem art. 109 ust. 1 pkt 4 u
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 lub 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 11
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe. Z postępowania wyklucza się także wykonawcę, jeżeli urzędującego członka jego organu zarząd
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na te
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków lub opłat, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępo
- Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dop
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-15 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.