Dostawa dwóch autobusów elektrycznych
Zamawiający Gmina Czarny Bór (Czarny Bór, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa dwóch autobusów elektrycznych”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 14:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 15 września 2026, 14:0011d 15h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 486 775 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=691, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 15 września 2026 14:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch autobusów elektrycznych dla Gminy Czarny Bór w jednej części zamówienia, z realizacją w regionie PL517.
- 2
RyzykoZamawiający zastrzega, że wykonawca nie może wyłączyć z gwarancji i rękojmi odpowiedzialności za wady, usterki i awarie ujawnione podczas korzystania z pojazdów przez operatora.
- 3
ZakresZakres obejmuje autobusy transportu publicznego, elektryczne i niskopodłogowe, a zamawiający wskazuje, że pojazdy zostaną oddane do używania operatorowi wyłonionemu w odrębnym postępowaniu.
- 4
ZakresCzas trwania umowy wynosi 6 miesięcy, a zamówienie jest dofinansowywane przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- 5
ZakresPodział na jedną część upraszcza ofertowanie, ale opis zamówienia odsyła do szczegółowego opisu w Załączniku nr 1 do SWZ.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,6 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 18% miało jedną ofertę.
- Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 28% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Czarny Bór |
| NIP | 8862572974 |
| Adres | ul. Główna 18, 58-379 Czarny Bór |
| Region (NUTS) | PL517 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa dwóch autobusów elektrycznych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego |
| Dodatkowe kody CPV | 34144910-0 - Autobusy elektryczne; 34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Szczegóły w SWZ |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-15 14:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).