Zakup systemu centralnego backupu
Zamawiający Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup systemu centralnego backupu”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2026, 11:00.
- Termin składania ofert
- 25 sierpnia 2026, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 192 708 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1861, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
22 lipca 2026
Termin ofert: 21 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
17 sierpnia 2026
Nowy termin: 25 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 505087-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresDostawa oprogramowania w zamówieniu podstawowym następuje w terminie 7 Dni roboczych od dnia zawarcia umowy, a dostawa urządzeń w terminie 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy.
- 2
RyzykoMaksymalny okres gwarancji i serwisu gwarancyjnego na dostarczone urządzenia wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru jakościowego bez zastrzeżeń.
- 3
RyzykoZamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne nie zostaną przyznane, a przedmiotowe środki dowodowe dla rozwiązań równoważnych składa się wraz z ofertą.
- 4
WarunkiOpcje obejmują cztery wskazane pozycje Commvault, a zamawiający może złożyć oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w terminie 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 39 orzeczeń KIO, w tym 26 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 3 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 5 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy |
| NIP | 5210417157 |
| Adres | ul. Kolska 12, 01-045 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup systemu centralnego backupu |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych |
| Dodatkowe kody CPV | 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy | 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania; 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu 2. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, wobec których zachodzą okoliczności określone w: 1) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 p 1. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni: 1) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolitego Europejsk 2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o których mowa w ust. 1 pkt 2) A lit. a) składa informacje z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rej Certyfikacja Wykonawców 1. Wykonawca może, zamiast podmiotowych środków dowodowych wskazanych w Rozdziale VIII ust. 1 pkt 2) A lit. a), c), d) i e) złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu. 2. Certyfikat wywo |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-25 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.