Dostawa wraz z montażem mebli biurowych laboratoryjnych i dygestoriów dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach
Zamawiający Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach (Katowice, Śląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa wraz z montażem mebli biurowych laboratoryjnych i dygestoriów dla Zakładu Higieny…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 14 września 2026, 10:0010d 8h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=749, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
14 sierpnia 2026
Termin ofert: 14 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem mebli biurowych, laboratoryjnych i dygestoriów dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach.
- 2
ZakresWykonawca musi odbyć wizję lokalną przed złożeniem oferty, a jej brak skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
- 3
ZakresSpecyfikacje asortymentowo-cenowe, opis techniczny i wymagania funkcjonalne są opisane w załącznikach nr 2.1-2.5, nr 3 oraz nr 12 do SWZ.
- 4
ZakresZamówienie jest podzielone na dwa etapy realizacji, a wykaz pomieszczeń i rozmieszczenie mebli według kondygnacji budynku określają załączniki do SWZ.
Kontekst Atlasu
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 57% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,2 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Katowicach |
| NIP | 6341013159 |
| Adres | 40-585 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa wraz z montażem mebli biurowych laboratoryjnych i dygestoriów dla Zakładu Higieny Weterynaryjnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 39180000-7 - Meble laboratoryjne |
| Dodatkowe kody CPV | 39100000-3 - Meble |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-14 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://przetargi.katowice.wiw.gov.pl/ Za datę wpływu przyjmuje się zamieszczenie dokumentu/oświadczenia na Platformie Zakupowej.
- 2.Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Nieprzeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Zgodnie z treścią art. 139 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 1.Wymagania ogólne
- 1)Ofertę w niniejszym postępowaniu stanowi:
a) wypełniony przez Wykonawcę Formularz systemowy Platformy Zakupowej
b) wypełniony przez Wykonawcę Formularz ofertowy sporządzony wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
c) wypełniony Załącznik Nr 1A do SWZ - Szczegółowy wykaz pomieszczeń do realizacji w każdym Etapie
UWAGA: Wykonawca musi złożyć zarówno wypełniony formularz systemowy Platformy Zakupowej, wypełniony Formularz ofertowy - Załącznik Nr 1 do SWZ, wypełniony Załącznik Nr 1 A do SWZ
- 2)Ofertę, składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem osobistym lub podpisem zaufanym, w formacie danych określonych w Rozdziale IX i zgodnie z art. 63 ust.1 ustawy Pzp.
- 3)Treść złożonej oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
- 4)Oferta winna być sporządzona w języku polskim.
- 5)Dokumenty składane wraz z ofertą, które są sporządzone w języku obcym, należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
- 6)Oferta musi być opatrzona podpisem osób uprawnionych do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z aktem rejestracyjnym, wymaganiami ustawowymi oraz przepisami prawa.
- 2.Wraz z ofertą (t.j. wypełnionym przez Wykonawcę Formularzem systemowym Platformy Zakupowej oraz wypełnionym przez Wykonawcę Formularzu ofertowym sporządzonym wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ oraz wypełnionym Załącznikiem Nr 1A) Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
- 1)oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, o niepodleganiu wykluczeniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, zwane dalej „oświadczeniem JEDZ” – Załącznik Nr 7 do SWZ. Oświadczenie JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy), na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (t.j. Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16 z późn. zm.). Oświadczenie JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. / Szczegółowe informacje o dokumencie JEDZ opisane są w Rozdziale VIII pkt 1 SWZ//
- 2)Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z art. 7 specustawy sankcyjnej oraz braku zakazu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia 2022/576, w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr. 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8 kwietnia 2022 r. str 1) – Załącznik Nr 9 do SWZ.
- 3)Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców w przypadku, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych Wykonawców należy załączyć do oferty. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie: postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy; wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby; ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
- 4)Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów Załącznik Nr 10 do SWZ.
5) Przedmiotowe środki dowodowe (wymienione w Rozdziale V SWZ- Wykonawca składając ofertę – zobowiązany jest do ponumerowania załączonych dokumentów przedmiotowych zgodnie z numeracją zawartą w Rozdziale V SWZ tj. np. dokument Nr A1; dokument B1a -itp.
6) Oświadczenie Wykonawcy - Załącznik Nr 11 do SWZ
7) Wypełnione Specyfikacje asortymentowo- cenowe – szczegółowy opis przedmiotu, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 2.1-2.5 do SWZ, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Wymaga się, aby WSZYSTKIE Załączniki do SWZ oraz Specyfikacje asortymentowo-cenowe - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i oświadczenia były złożone na oryginalnych formularzach Zamawiającego.
3. Ofertę sporządza się w języku polskim, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 63. ust. 1 ustawy Pzp.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →