Oporów – przyszłość z OZE
Zamawiający Gmina Oporów (Oporów, Łódzkie) prowadził postępowanie „Oporów – przyszłość z OZE”. Termin składania ofert minął 15 października 2025, 12:00. Wadium: 40 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 275 829 zł
- Wadium
- 40 000 zł
- Termin składania ofert
- 15 października 2025, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=557, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
29 sierpnia 2025
Termin ofert: 3 października 2025 12:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
30 września 2025
Nowy termin: 9 października 2025 12:00Zmienia wersję 564405-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
07 października 2025
Nowy termin: 15 października 2025 12:00Zmienia wersję 636600-2025
- Wynik: bez wyboru
05 grudnia 2025
0 ofertZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: bez wyboru
30 grudnia 2025
0 ofertZmienia wersję 808842-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: wybrano wykonawcę
30 czerwca 2026
9 ofert1 wykonawcaZmienia wersję 868077-2025
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Gmina Oporów |
| Miejscowość | Oporów |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Oporów – przyszłość z OZE |
| Główny Kod CPV | 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne |
| Część nr LOT-0001 | Część 1 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 82 sztuk instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii oraz pełnienie nadzoru autorskiego. |
| Część nr LOT-0002 | Cześć 2 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 26 sztuk powietrznych pomp ciepła oraz pełnienie nadzoru autorskiego. |
| Część nr LOT-0003 | Cześć 3 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 9 sztuk kotłów na biomasę oraz pełnienie nadzoru autorskiego. |
| Część nr LOT-0004 | Cześć 4 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 37 sztuk kolektorów słonecznych oraz pełnienie nadzoru autorskiego. |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 40000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
3.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz.1320 ze zm.), zwanej dalej „Pzp”.
3.2. Zgodnie z art. 139 ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
3.3. Zgodnie z art 139 ust. 2 Pzp Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu, żąda złożenia oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp (JEDZ) wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
4.5. Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na 4 (cztery części):
4.5.1. Część 1 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 82 sztuk instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.5.2. Cześć 2 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 26 sztuk powietrznych pomp ciepła oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.5.3. Cześć 3 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 9 sztuk kotłów na biomasę oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.5.4. Cześć 4 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 37 sztuk kolektorów słonecznych oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.10. Zamawiający w niniejszym postępowaniu dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wykonanie zamówienia wg niżej podanego podziału:
4.10.1. Część 1 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 82 sztuk instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.10.2. Cześć 2 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 26 sztuk powietrznych pomp ciepła oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.10.3. Cześć 3 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 9 sztuk kotłów na biomasę oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
4.10.4. Cześć 4 – opracowanie/wykonanie dokumentacji projektowych i uzyskanie niezbędnych decyzji, opinii i pozwoleń (o ile będą wymagane) oraz dostawa i prace budowlano montażowe dla 37 sztuk kolektorów słonecznych oraz pełnienie nadzoru autorskiego.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.