AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja czterech fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 500 kVA każdy wraz z wykonaniem przyłącza kablowego szybko demontowalnego do istniejącej stacji transformatorowej typu MRw-b 20/2x2000 zlokalizowanej w Radomiu, przy ulicy Wjazdowej 4.

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Radom, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja czterech fabrycznie nowych agregatów…”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 11:00. Wadium: 30 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąRadom, Mazowieckieopublikowano 13 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 000 zł
Wadium
30 000 zł
Termin składania ofert
17 września 2026, 11:00
14d 20h
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    13 sierpnia 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja czterech fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 500 kVA każdy wraz z wykonaniem przyłącza kablowego szybko demontowalnego do istniejącej stacji transformatorowej typu MRw-b 20/2x2000 w Radomiu przy ulicy Wjazdowej 4.

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje także roboty i instalacje związane z infrastrukturą elektryczną, bo w CPV wskazano kable niskiego i średniego napięcia, roboty instalacyjne elektryczne oraz instalacje zasilania elektrycznego.

  • 3

    ZakresZamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, a całość jest opisana jako jeden funkcjonalnie i technicznie zintegrowany system.

  • 4

    RyzykoWadium wynosi 30 000 zł i może być wniesione w pieniądzu, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych albo poręczeniach; dokument niepieniężny składa się elektronicznie z treścią bezwarunkowej wypłaty na pierwsze żądanie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Adres

Wjazdowa 4, 26-600 Radom

Region (NUTS)

PL921 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja czterech fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 500 kVA każdy wraz z wykonaniem przyłącza kablowego szybko demontowalnego do istniejącej stacji transformatorowej typu MRw-b 20/2x2000 zlokalizowanej w Radomiu, przy ulicy Wjazdowej 4.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Dodatkowe kody CPV

31321200-4 - Kabel niskiego i średniego napięcia; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 30 000 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy złotych). 2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy, w jednej lub kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu, 2.2. gwarancjach bankowych, 2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Pekao S.A. nr 45 1240 5703 1111 0000 4897 6008, z dopiskiem na przelewie: „Zakup, dostawa, montaż, uruchomienie oraz integracja czterech fabrycznie nowych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 500 kVA każdy wraz z wykonaniem przyłącza kablowego szybko demontowalnego do istniejącej stacji transformatorowej typu MRw-b 20/2x2000 zlokalizowanej w Radomiu, przy ulicy Wjazdowej 4” – sprawa nr KBZ/DI/107/2026/P. Koszty operacji bankowej ponosi Wykonawca. 5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, przed upływem terminu składania ofert. 6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym wystawcy dokumentu. Sposób sporządzenia dokumentu wadium musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 poz. 2452). 8. Z treści gwarancji lub poręczenia powinno wynikać nieodwołalne, bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 9. Dokument potwierdzający wniesienie wadium w formie niepieniężnej musi zostać dołączony do oferty, a następnie wraz z plikami stanowiącymi ofertę skompresowany do jednego pliku archiwum (ZIP). 10. Gwarancje lub poręczenia powinny być nieodwołane, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego: 10.1. dokument gwarancji lub poręczenia musi zawierać w treści możliwość zatrzymania wadium przez Zamawiającego na zasadach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, 10.2. dokument gwarancji lub poręczenia musi być sporządzony w języku polskim pod rygorem nieważności, 10.3. siedziba instytucji wystawiającej gwarancję lub poręczenie musi być zlokalizowana w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w państwie, które jest stroną Porozumienia światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska, 10.4. wniesienie wadium w formie gwarancji lub poręczenia można uznać za prawidłowe i wystarczające tylko wtedy, gdy stwarza dla Zamawiającego podstawę do żądania od gwaranta zapłaty oznaczonej kwoty pieniężnej niezależnie od tego, który z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia doprowadził do ziszczenia się przesłanek określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Jeżeli gwarancja lub poręczenie zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z jej treści powinno wynikać, że zabezpiecza ona/ono ofertę wszystkich tych Wykonawców 11. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona. 12. Zamawiający zatrzyma wadium w okolicznościach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 13. Zwrot wadium nastąpi na zasadach określonych w art. 98 ustawy Pzp.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-17 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Wynagrodzenie płatne będzie w ciągu 21 dni od dostarczenia Zamawiającemu przez Wykonawcę faktury VAT, co nastąpić może po odbiorze Przedmiotu Zamówienia

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Zamawiający, działając na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, odstąpił od podziału zamówienia na części po przeprowadzeniu analizy jego charakteru, zakresu oraz specyfiki. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę czterech agregatów prądotwórczych wraz z wykonaniem kompletnej infrastruktury przyłączeniowej, obejmującej instalacje niskiego i średniego napięcia oraz wykonanie przyłączy do istniejącej infrastruktury elektroenergetycznej Zamawiającego. Poszczególne elementy zamówienia tworzą jeden funkcjonalnie i technicznie zintegrowany system, którego prawidłowe działanie wymaga zachowania pełnej kompatybilności wszystkich urządzeń i instalacji.
Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do trudności w koordynacji realizacji, zwiększenia ryzyka wystąpienia niezgodności technicznych pomiędzy poszczególnymi elementami systemu, rozproszenia odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie, uruchomienie oraz osiągnięcie wymaganego efektu funkcjonalnego. Ponadto podział zamówienia mógłby utrudnić egzekwowanie obowiązków wynikających z gwarancji i rękojmi, w przypadku wystąpienia wad dotyczących współdziałania poszczególnych elementów systemu. Powierzenie realizacji całości zamówienia jednemu Wykonawcy zapewni jednolitą odpowiedzialność za osiągnięcie zakładanego efektu, sprawną koordynację dostawy, wykonanie prac instalacyjnych i montażowych oraz uruchomienia całego systemu, także i prawidłową integracją wszystkich jego elementów Zamawiający uznał, że podział zamówienia na części nie przyczyniłby się do zwiększenia konkurencji, natomiast mógłby negatywnie wpłynąć na terminową, bezpieczną i prawidłową realizację przedsięwzięcia. Zamówienie realizowane będzie w celu zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej oraz utrzymania zdolności działania w sytuacjach kryzysowych zgodnie z założeniami Programu ochrony ludności i obrony cywilnej.
W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części pozostaje zgodny z zasadami proporcjonalności, uczciwej konkurencji oraz efektywności określonymi w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 000 zł
Próbka: 91 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 333 zł518 211 zł
Rozstęp międzykwartylowy
350 878 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 333 zł
Mediana
285 000 zł
Górny kwartyl
518 211 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 17.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Radomiu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radom.
Tak. Wadium określono na 30 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.