Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Karczew – trzy Części
Zamawiający Gmina Karczew (Karczew, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Karczew – trzy Części”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 12:15. Wadium: od 30 000 zł do 60 000 zł (zależnie od części).
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 860 972 zł
- Wadium
- od 30 000 zł do 60 000 zł (zależnie od części)Część I zamówienia: teren wiejski Gminy Karczew;: 40 000 zł · Część II zamówienia: zabudowa jednorodzinna oraz PSZOK;: 60 000 zł · Część III zamówienia: zabudowa wielorodzinna;: 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 17 września 2026, 12:1517d 4h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 września 2024
Termin ofert: 18 października 2024 12:30Otwórz ogłoszenie → - Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
13 sierpnia 2026
Nowy termin: 17 września 2026 12:15
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Karczew w trzech odrębnych częściach.
- 2
ZakresCzęść I obejmuje teren wiejski Gminy Karczew, część II obejmuje Miasto Karczew w zabudowie jednorodzinnej oraz PSZOK, a część III obejmuje zabudowę wielorodzinną.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje także odpady dostarczane przez mieszkańców do PSZOK i jest finansowane ze środków UE.
- 4
RyzykoWadium wynosi 30 000,00 zł i może być wniesione w pieniądzu, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych albo poręczeniach wskazanych w ogłoszeniu.
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał PreZero Service Centrum Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum.
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 4,5 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Karczew |
| NIP | 5321962030 |
| Adres | ul. Warszawska 28, 05-480 Karczew |
| Region (NUTS) | PL912 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Karczew – trzy Części |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów |
| Dodatkowe kody CPV | 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca przystępujący do postępowania zobowiązany jest do wniesienia, przed upływem terminu składania ofert, wadium w wysokości 30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych i 00/100). Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: pieniądzu (przelewem); gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). Szczegółowe zapisy dotyczące wadium zostały określone w punkcie 20 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-17 12:15 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.