Dostawy implantów ortopedycznych
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej (Ostrów Mazowiecka, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Dostawy implantów ortopedycznych”. Termin składania ofert upływa 16 września 2026, 10:00. Planowany budżet: 16 924 201 zł. Wadium: 16 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 16 924 201 zł
- Wadium
- 16 zł
- Termin składania ofert
- 16 września 2026, 10:0013d 1h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
12 sierpnia 2026
Termin ofert: 16 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia są dostawy implantów ortopedycznych, tworzące depozyt dla szpitala, o szacunkowej wartości 16 924 201 zł.
- 2
ZakresZamawiający przewiduje wykluczenie na podstawie art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 4, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014.
- 3
WarunkiWadium jest wymagane dla ofert; można je wnieść w pieniądzu, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych albo poręczeniach, a oferta bez wadium lub z wadium wniesionym nieprawidłowo podlega odrzuceniu.
Kontekst Atlasu
- Ogłoszenie wskazuje, że postępowanie wraca cyklicznie, a ostatnią edycję z 2026 r. unieważniono.
- To zamówienie wraca cyklicznie (wcześniej: 2024), ale ostatnią edycję (2026) unieważniono.
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 57% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,9 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej |
| NIP | 7591436186 |
| Adres | ul. Stanisława Duboisa 68, 07-300 Ostrów Mazowiecka |
| Region (NUTS) | PL924 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawy implantów ortopedycznych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33183100-7 - Implanty ortopedyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne; 33183000-6 - Dodatkowe wyroby ortopedyczne |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 16 924 201 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: Pakiet Nr 4 - 15.000,00 (słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 16.09.2026 r., godzina 10:00 i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 3.1. Pieniądzu; 3.2. Gwarancjach bankowych – oryginał gwarancji w postaci elektronicznej; 3.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych – oryginał gwarancji w postaci elektronicznej; 3.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98) – oryginał poręczenia w postaci elektronicznej. 4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto: Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej 08 8923 0008 0023 8009 2000 0150 z dopiskiem: „Wadium - nr postępowania SPZZOZ.XII.381.19/2026”. Tytuł przelewu winien umożliwić identyfikację postępowania, którego dotyczy wadium oraz określać podmiot, w którego imieniu jest wpłacane. UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w formie elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 5.1. musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie p.z.p. 5.2. z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 5.3. powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 5.4. termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5.5. w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 5.6. beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej; 5.7. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art.58 p.z.p.), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj.: zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 5.8. Musi być złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji. 6. W przypadku wniesienia wadium w formie: 6.1. pieniężnej – zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty; 6.2. poręczeń lub gwarancji – wymaga się, by oryginał dokumentu został złożony wraz z ofertą 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 p.z.p. zostanie odrzucona (zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 p.z.p.) Zasady zwrotu wadium określa art. 98 p.z.p. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-16 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 oraz 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- 2.Ponadto o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania:
- 1)na podstawie art. 7 ust. Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514),
Zamawiający wskazuje, iż w zakresie przesłanki wykluczenia art. 7 ust. Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514), Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”.
Zamawiający wskazuje, iż w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa powyżej Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. Ponadto Zamawiający, w ramach weryfikacji przesłanek wykluczenia, o których mowa powyżej, zastrzega możliwość wezwania Wykonawcy do złożenia wyjaśnień. - 2)na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L.2014.229.1). Na potwierdzenie tych okoliczności Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik Nr 4.
- 1.Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
- 2.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe:
- 2.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
- 1)art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”;
- 2)Art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o udzielenie zamówienie publiczne tytułem środka karnego;
- sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem - 2.2.Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; - 2.3.oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, sporządzonym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanego dalej „JEDZ”, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp;
- art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego – dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp;
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji;
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp;
oraz oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, dotyczącym odrębnych przesłanek wykluczenia, o których mowa w:
- art. 7 ust. Ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514),
- art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576
w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1)
- zgodnie z Załącznikiem Nr 5 - 2.4.Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku
o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – zgodnie z Załącznikiem Nr 6 do SWZ;
Zgodnie z art. 4 ustęp 3 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w przypadku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 8–10 Prawa zamówień publicznych, potwierdzeniem braku istnienia podstaw wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia nie są objęte zdarzenia będące podstawą wykluczenia, zaistniałe w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym wykonawca ubiega się o udzielenie zamówienia.
Uwaga!!! Zamawiający odstąpi od wezwania Wykonawcy do złożenia oświadczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, jeśli
w postępowaniu zostanie złożona tylko jedna oferta. - 3.Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast:
- 3.1.informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o którym mowa w pkt 12.1) powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt 12.1 wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem;
- 3.2.odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 12.2 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej
z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. - 3.3.Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 13.1 lub 13.2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy z zastosowaniem określonych powyżej terminów wystawienia;
- 4.Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim
z jego treści albo z danych ujawnionych w bazie certyfikacji wynika potwierdzenie okoliczności wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu.
Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część wymaganych podstaw wykluczenia Wykonawca składa: - 1)certyfikat – w zakresie objętym certyfikacją;
- 2)pozostałe wymagane podmiotowe środki dowodowe – w zakresie nieobjętym certyfikacją.
UWAGA!
Certyfikat zastępuje tylko te podmiotowe środki dowodowe, których zakres odpowiada okolicznościom potwierdzonym certyfikacją i wymaganiom określonym w SWZ.
Certyfikat nie zastępuje dokumentów, oświadczeń ani informacji, które nie stanowią podmiotowych środków dowodowych, w szczególności: - 1.formularza ofertowego;
- 2.pełnomocnictwa;
- 3.zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby;
- 4.przedmiotowych środków dowodowych;
- 5.dokumentów lub oświadczeń dotyczących treści oferty.
Weryfikacja certyfikatu.
Zamawiający dokona weryfikacji certyfikatu w szczególności w zakresie: - 1.zgodności danych Wykonawcy z danymi wskazanymi w certyfikacie;
- 2.ważności certyfikacji;
- 3.braku zawieszenia ważności certyfikacji;
- 4.zakresu certyfikacji;
- 5.zgodności zakresu certyfikacji z podstawami wykluczenia określonymi w SWZ;
- 6.zgodności zakresu certyfikacji z warunkami udziału w postępowaniu określonymi w SWZ.
Zamawiający dokona weryfikacji certyfikatu przy wykorzystaniu bazy certyfikacji Wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający nie będzie żądał od Wykonawcy certyfikatu jeżeli będzie mógł samodzielnie uzyskać albo zweryfi
Określone w Projektowanych postanowieniach umowy - Załącznik Nr 3 do SWZ
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.