AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Sprzęt i aparatura medyczna w ramach Projektu p.n.: Utworzenie Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki, Mózgoczaszki i Chorób Rzadkich w WSSD w Olsztynie – postępowanie dogrywkowe

Zamawiający Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „Sprzęt i aparatura medyczna w ramach Projektu p.n.: Utworzenie Centrum Leczenia Wad…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:00. Wadium: 1 zł.

Otwórz na TED

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 942 958 zł
Wadium
1 zł
Termin składania ofert
11 września 2026, 10:00
9d 9h
Konkurencyjność
~4,9 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    12 sierpnia 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, a dla wybranych urządzeń także montaż, uruchomienie i szkolenie personelu z obsługi urządzeń, wyposażenia medycznego i narzędzi chirurgicznych dla projektu utworzenia centrum leczenia wad twarzoczaszki, mózgoczaszki i chorób rzadkich w Olsztynie.

  • 2

    TerminTermin wykonania dla zadań 1 i 2 wynosi do 1 miesiąca od podpisania umowy, a dla zadań 3, 4 i 5 do 2 miesięcy, nie później niż do 10 grudnia 2026 r.; dopuszczone są dostawy sukcesywne.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje 5 zadań, w tym zadanie nr 1 z 3 wagami niemowlęcymi oraz zadanie nr 5 z 1 kpl. narzędzi chirurgicznych.

  • 4

    RyzykoWymagane wadium różni się dla zadań: 100 zł, 1 000 zł, 10 000 zł, 2 000 zł i 1 000 zł, a przy wadium niepieniężnym dokument musi mieć formę elektroniczną.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 48% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 3,5 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 7 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 3 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie

NIP

7392954843

Adres

ul. Żołnierska 18a, 10-561 Olsztyn

Region (NUTS)

PL622 – Warmińsko-mazurskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Sprzęt i aparatura medyczna w ramach Projektu p.n.: Utworzenie Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki, Mózgoczaszki i Chorób Rzadkich w WSSD w Olsztynie – postępowanie dogrywkowe

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Wymagania dotyczące wadium: 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium. 2. Ustala się wadium dla przedmiotu zamówienia w wysokości: Zadanie nr 1 – 100 PLN Zadanie nr 2 – 1 000 PLN Zadanie nr 3 – 10 000 PLN Zadanie nr 4 – 2 000 PLN Zadanie nr 5 – 1 000 PLN 3. Wykonawca wnosi wadium: 4. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku nastę-pujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: 5. 1) pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: w pieniądzu, poleceniem przelewu na konto: PKO BP S.A. 52 1020 3541 0000 5602 0326 7366 (w tytule przelewu należy wpisać nazwę ID postępowania DZPZ-332-64PNU-2026), - gwarancjach bankowych; - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 1572). 6. Wadium wniesione w formie innej niż pieniądz należy złożyć w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowalnym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia ze strony Gwaranta. 7. Dokument potwierdzający wniesienie wadium należy dołączyć do oferty. 8. Wadium wnoszone w formie: gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej i poręczeniach udzielanych przez podmioty, należy dołączyć do oferty w formie kopii, natomiast oryginał należy przekazać Zamawiającemu w postaci elektronicznej wraz z ofertą. Wadium wniesione w takiej formie ma zawierać w swojej treści również zabezpieczenie wynikające z art. 98 ust. 6 pkt. 1 ustawy Pzp. (Nie spełnienie wymogu odnośnie załączenia kopii i oryginału – o czym mowa powyżej, dokument nie będzie zwrócony wykonawcy) 9. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż pieniężna, termin ważności dokumentu stwierdzającego zabezpieczenie wadium nie może być krótszy niż termin związania ofertą. Jeżeli termin ważności (skutecznej realizacji) wadium ujawniony na powyższych dokumentach będzie krótszy to taka oferta będzie odrzucona ze względu na nieskutecznie wniesione wadium. 10. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowaniu, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 98 ust. 6 pkt 1 ustawy Pzp. 11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie art. 98 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego. 12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: 1) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; 2) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust.7 pkt 2-4, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-11 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Zakres rzeczowy jest realizowany w ramach Programu inwestycyjnego p.n.: „Utworzenie Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki, Mózgoczaszki i Chorób Rzadkich w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie”.
Terminy wykonania zamówienia: Zadanie nr 1, 2 - do 1 miesiąca od daty podpisania umowy.
Zadanie nr 3, 4, 5 - do 2 miesięcy od daty podpisania umowy, ale nie później niż do 10 grudnia 2026r. Dopuszcza się dostawy narzędzi sukcesywnie w tym okresie. Szczegóły dotyczące dostaw poszczególnych przedmiotów zamówienia zostaną uzgodnione z Wykonawcami po zwarciu umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
942 958 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
281 019 zł2 320 632 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 039 613 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
281 019 zł
Mediana
942 958 zł
Górny kwartyl
2 320 632 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.