Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wymiarki w roku 2026
Zamawiający Nadleśnictwo Wymiarki (Wymiarki, Lubuskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wymiarki w roku 2026”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 16 966 582 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=81, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
30 października 2025
Termin ofert: 18 listopada 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
12 marca 2026
11 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowyBieżące
11 sierpnia 2026
Zmienia wersję 17302-2026
Zmiana umowy
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Nadleśnictwo Wymiarki |
| NIP | 9240005869 |
| Adres | Łąkowa 1, 68-131 Wymiarki |
| Region (NUTS) | PL432 – Lubuskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wymiarki w roku 2026 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
| Dodatkowe kody CPV | 77210000-5 - Usługi pozyskiwania drewna; 77211100-3 - Usługi cięcia drewna; 77211200-4 - Transport dłużyc na terenie lasów; 77211300-5 - Usługi selekcji drzew; 77211400-6 - Usługi wycinania drzew; 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew; 77211600-8 - Sadzenie drzew; 77230000-1 - Usługi doraźne dotyczące leśnictwa; 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej; 77231200-0 - Usługi zwalczania szkodników leśnych; 77231600-4 - Usługi zalesiania; 45000000-7 - Roboty budowlane; 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego; 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń; 77100000-1 - Usługi rolnicze; 90511300-5 - Usługi zbierania śmieci; 77211000-2 - Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna; 75251120-7 - Usługi ochrony przeciwpożarowej lasów |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-23+01:00 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0004 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-23+01:00 |
| Część LOT-0005 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0006 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0008 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0009 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
| Część LOT-0010 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-15+01:00 |
Informacje dodatkowe
Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 4 PZP. Zamawiający na etapie ogłaszania postępowania o udzielenie zamówienia szczegółowo określi warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji finansowej oraz zdolności
technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia, osób skierowanych do realizacji zamówienia oraz potencjału technicznego Wykonawcy oraz podmiotowe środki dowodowe, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP.Ogłoszenie zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji UE. Zamawiający zamierza wyznaczyć termin składania ofert nie krótszy niż 15 od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE.. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.