Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa serwerów ze wsparciem posprzedażowym wraz z oprogramowaniem
Zamawiający Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Dostawa serwerów ze wsparciem posprzedażowym wraz z oprogramowaniem”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 10 września 2026, 10:007d 11h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
11 sierpnia 2026
Termin ofert: 10 września 2026 10:00 - Sprostowanie
13 sierpnia 2026
Zmienia wersję 554939-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów ze wsparciem posprzedażowym wraz z oprogramowaniem z wyodrębnieniem zamówienia podstawowego i opcjonalnego.
- 2
RyzykoOfert częściowych nie dopuszczono, a realizacja obejmuje 36 miesięcy wsparcia posprzedażnego i gwarancji od dnia podpisania dostawy bez zastrzeżeń.
- 3
ZakresŁączny okres obowiązywania umowy obejmujący dostawę, instalację, uruchomienie i serwis posprzedażny nie może przekroczyć 39 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
- 4
ZakresZamawiający przewiduje prawo opcji, a szczegóły jego uruchomienia i realizacji są opisane w OPZ oraz we wzorze umowy.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zakład Emerytalno-Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji |
| NIP | 5261042106 |
| Adres | ul. Adolfa Pawińskiego 17/21, 02-106 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa serwerów ze wsparciem posprzedażowym wraz z oprogramowaniem |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
| Dodatkowe kody CPV | 48822000-6 - Serwery komputerowe; 72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania; 71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. Wykaz podmiotowych środków dowodowych żądanych przez Zamawiającego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia zawarty został w dokumentach zamówienia dostępnych na stronie prowadzonego postępowania.
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-10 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)Formularz oferty – sporządzony zgodnie ze wzorem w zał. nr 2 do SWZ,
- 2)Opis Przedmiotu Zamówienia OPZ – zgodnie z zał. 1 do SWZ
- 3)aktualne oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia – zgodnie z zał. 5 do SWZ;
- 4)dokument stwierdzający prawo osoby/osób podpisującej(ych) ofertę do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu o uzyskanie przedmiotowego zamówienia publicznego, ale tylko wtedy, kiedy prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z treści odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – pełnomocnictwo, w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik;
- 5)zobowiązanie (lub inny dokument) podmiotów trzecich do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji tych podmiotów – jeżeli dotyczy;
- 6)oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. EU nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576
w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z zał. nr 5a do SWZ; - 7)Oświadczenie dotyczące elementów ICT – zał. nr 8 do SWZ;
- 8)Przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z Rozdziałem 13.
- 3.Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej Open Nexus. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w tym składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem ww. platformy zakupowej.
III. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp.
IV. Z uwagi na brak dedykowanej rubryki, służącej wskazaniu podstawy wykluczania wskazanej w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzą przesłanki określone w art. 5k rozporządzenia 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Szczegółowe informacje w powyższym zakresie znajdują się w dokumentach zamówienia. V. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają, zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
VI. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 12.1.1. 12.1.3. SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, celem wstępnego potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
VII. Zgodnie z art. 257 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zapisy określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ
- 1.Dostawa i instalacja zamówionych serwerów wraz z oprogramowaniem nastąpi w terminie do dnia 18.12.2026 r.
- 2.W przypadku serwerów stanowiących zamówienie opcjonalne, dostawa i instalacja nastąpi w terminie wskazanym w pkt. 1, o ile opcja zostanie uruchomiona nie później niż 4 dni robocze od dnia zawarcia Umowy. Zamawiający prześle informacje o uruchomieniu opcji zgodnie z informacją określoną w § 6 ust. 5 wzoru umowy, stanowiącego zał. nr 3 do SWZ.
- 3.Termin świadczenia wsparcia posprzedażnego oraz gwarancji wynosi 36 miesięcy od dnia podpisania bez zastrzeżeń przez Strony dostawy serwerów wraz z oprogramowaniem – (dotyczy zarówno zamówienia podstawowego jak i zamówienia opcjonalnego).
- 4.Łączny okres obowiązywania Umowy obejmujący realizację dostawy, instalację , uruchomienie oraz świadczenie serwisu posprzedażnego, nie może przekroczyć 39 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z zastrzeżeniem ust. 1.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.