- UnieważnionaCzęść 57
- UnieważnionaCzęść 58
- Umowa zawartaCzęść 49Lek S.A.· StrykówCena wybranej oferty52 500 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 50Lek S.A.· StrykówCena wybranej oferty97 524 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 51Urtica Sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty146 643 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 52Janssen Cilag Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty398 249 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 53Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty787 500 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 54Urtica Sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty123 770 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 55Urtica Sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty57 597 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 56Janssen Cilag Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty97 000 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 59Urtica Sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty268 842 zł1 oferta
"Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu"
Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 2 029 626 zł. Złożono 14 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 2 029 626 zł
- Liczba ofert
- 14 ofertłącznie, 11 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2290, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
08 maja 2026
Termin ofert: 8 czerwca 2026 07:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
19 maja 2026
Zmienia wersję 319201-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
06 sierpnia 2026
20 ofert9 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
07 sierpnia 2026
18 ofert6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
07 sierpnia 2026
32 ofert7 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
07 sierpnia 2026
12 ofert5 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
10 sierpnia 2026
14 ofert4 wykonawców - Wynik: wybrano wykonawców
10 sierpnia 2026
23 ofert8 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
10 sierpnia 2026
13 ofert6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Nie otrzymano ofert.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu |
| Adres | ul. Poznańska 79, 62-800 Kalisz |
| Region (NUTS) | PL416 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | "Sukcesywne dostawy produktów farmaceutycznych do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu" |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0057 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0058 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0049 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0049 – Wybrany wykonawca | Lek S.A., Stryków (NIP: 7281341936) |
| Część LOT-0049 – Wartość wybranej oferty | 52 500 PLN |
| Część LOT-0049 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0049 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-02+02:00 |
| Część LOT-0050 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0050 – Wybrany wykonawca | Lek S.A., Stryków (NIP: 7281341936) |
| Część LOT-0050 – Wartość wybranej oferty | 97 524 PLN |
| Część LOT-0050 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0050 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-07+02:00 |
| Część LOT-0051 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0051 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0051 – Wartość wybranej oferty | 146 643 PLN |
| Część LOT-0051 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0051 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-02+02:00 |
| Część LOT-0052 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0052 – Wybrany wykonawca | Janssen Cilag Polska Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5222665719) |
| Część LOT-0052 – Wartość wybranej oferty | 398 249 PLN |
| Część LOT-0052 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0052 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-01+02:00 |
| Część LOT-0053 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0053 – Wybrany wykonawca | Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5212935353) |
| Część LOT-0053 – Wartość wybranej oferty | 787 500 PLN |
| Część LOT-0053 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0053 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-01+02:00 |
| Część LOT-0054 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0054 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0054 – Wartość wybranej oferty | 123 770 PLN |
| Część LOT-0054 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0054 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-02+02:00 |
| Część LOT-0055 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0055 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0055 – Wartość wybranej oferty | 57 597 PLN |
| Część LOT-0055 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0055 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-02+02:00 |
| Część LOT-0056 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0056 – Wybrany wykonawca | Janssen Cilag Polska Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5222665719) |
| Część LOT-0056 – Wartość wybranej oferty | 97 000 PLN |
| Część LOT-0056 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0056 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-01+02:00 |
| Część LOT-0059 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0059 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0059 – Wartość wybranej oferty | 268 842 PLN |
| Część LOT-0059 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0059 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-02+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie art. 108 ust.1 z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
- 2.Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się:
- 2.1.Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
- 2.2.Wykonawcę którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
- 2.3.Wykonawcę którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
- 3.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę który należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w art. 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz jeżeli, którykolwiek z jego podwykonawców, dostawców i podmiotów, na których zdolności wykonawca polega - w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia - nie należy do żadnej z powyższych kategorii podmiotów.
- 4.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę, który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy chyba, że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
- 5.W przypadkach, o których mowa w ust. 4, zamawiający może nie wykluczać wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności, gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka.
- 6.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu dotyczących: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję, zezwolenie lub licencję na obrót hurtowy produktami leczniczymi.
gdy ze względu na rodzaj oferowanych artykułów koncesja na obrót hurtowy produktami leczniczymi nie jest wymagana, Zamawiający uzna za spełnienie warunku posiadania uprawnień, złożenie oświadczenia, że ustawy nie nakładają obowiązku posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia.
II Podmiotowe środki dowodowe. - 1.Zamawiający żąda aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie zamawiającego:
- 1.1 na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia:
- 1.1.1.informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie
a. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11września 2019r. – ustawy;
b. art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
– sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - 1.1.2.oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2021 r. poz. 275 tekst jednolity) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, lub oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
- 1.1.3.zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
- 1.1.4.zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
- 1.1.5.Oświadczenie/a wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia oraz oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, których/którego treść odpowiada oświadczeniom stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
- 1.1.6.oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu - zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ
- 1.2 na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu:
koncesję, zezwolenie lub licencję na obrót hurtowy produktami leczniczymi,
gdy ze względu na rodzaj oferowanych artykułów koncesja na obrót hurtowy produktami leczniczymi nie jest wymagana, Zamawiający uzna za spełnienie warunku posiadania uprawnień, złożenie oświadczenia, że ustawy nie nakładają obowiązku posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia.
III. - 1.Wykaz aktualnych na dzień składania ofert oświadczeń i dokumentów składanych wraz z ofertą:
Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) zgodnie z wzorem określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z 05.01.2016 r. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z wykonawców;
Formularz Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku, gdy wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym;
Oświadczenie Wykonawcy dotyczące SWZ – Załącznik nr 3
Formularz Cenowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ;
Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
oświadczenie Wykonawcy o braku podstawach wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
dotyczy zadania numer 38, 64, 67, 76: dowód wniesienia wadium (w przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniężna). Dokument potwierdzający wniesienie wadium w formie innej niż pieniądz musi być załączony do oferty w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby upoważnionej do wydania dokumentu
W niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu, ze względu na konieczność wskazania początkowego terminu zawarcia umowy, Zamawiający określając szacowany okres obowiązywania umowy przyjął jako datę początkową przewidywany termin zawarcia umowy, termin ten nie jest wiążący. Umowa zostanie zawarta niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, po upływie terminów na wniesienie odwołania.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.