Kompleksowa organizacja i obsługa wizyt studyjnych dla przedsiębiorców oraz dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z Obszaru Transformacji
Zamawiający Województwo Łódzkie (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Kompleksowa organizacja i obsługa wizyt studyjnych dla przedsiębiorców oraz dla…”. Termin składania ofert upływa 7 września 2026, 11:00. Wadium: 10 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 10 000 zł
- Termin składania ofert
- 7 września 2026, 11:004d 20h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
06 sierpnia 2026
Termin ofert: 7 września 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja i obsługa wizyt studyjnych dla przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z Obszaru Transformacji.
- 2
ZakresKażda pojedyncza wizyta trwa 3 dni i obejmuje 2 noclegi; zamawiający dopuszcza zaliczkę do 50% wartości wynagrodzenia brutto dla danej części.
- 3
ZakresZakres obejmuje przygotowanie programu, spotkań, warsztatów, sesji networkingowych, transportu, zakwaterowania, tłumaczenia i dokumentacji, a wizyty odbywają się wyłącznie w formule wyjazdowej.
- 4
ZakresZamówienie dzieli się na 2 części: trzy wizyty dla przedsiębiorców w Kanadzie, Belgii i Niderlandach oraz trzy wizyty dla JST w Finlandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 6,1 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 15% miało jedną ofertę.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 7 orzeczeń KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 2 oddalono. Dla skali: 188 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Województwo Łódzkie |
| NIP | 7251739344 |
| Adres | al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź |
| Region (NUTS) | PL712 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Kompleksowa organizacja i obsługa wizyt studyjnych dla przedsiębiorców oraz dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z Obszaru Transformacji |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 79997000-9 - Usługi organizowania podróży służbowych |
| Dodatkowe kody CPV | 63000000-9; 55100000-1 - Usługi hotelarskie; 79540000-1 - Usługi w zakresie tłumaczeń ustnych |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) i pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych
- Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 Pzp. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych
- art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-07 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →