Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-08-06 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dzierżawa analizatorów wraz z dostawą odczynników oraz dostawa testów do Laboratorium Diagnostycznego szpitala Olmedica w Olecku Sp. z o. o.

Zamawiający Olmedica w Olecku sp. z o.o. (Olecko, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Dzierżawa analizatorów wraz z dostawą odczynników oraz dostawa testów do Laboratorium…”. Termin składania ofert minął 19 sierpnia 2026, 10:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Olmedica w Olecku sp. z o.o.Olecko, Warmińsko-Mazurskie (powiat Olecki →)opublikowano 6 sierpnia 2026
Termin składania ofert
19 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 650 737 zł
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dzierżawa analizatorów wraz z dostawą odczynników oraz dostawa testów do Laboratorium Diagnostycznego szpitala Olmedica w Olecku Sp. z o.o. w 5 częściach.

  • 2

    ZakresOferowane produkty muszą spełniać wymagania ustawy o wyrobach medycznych, mieć dokumenty dopuszczające do obrotu i użytkowania w Polsce oraz być oznakowane znakiem CE, gdy to dotyczy.

  • 3

    ZakresWykonawca na żądanie ma przedstawić poświadczone kopie pozwoleń albo odpowiednie oświadczenia, jeśli dany produkt nie podlega rejestrowi lub deklaracjom zgodności.

  • 4

    ZakresSzacunkowe ilości mogą ulec zmniejszeniu zależnie od zapotrzebowania zamawiającego, a zamawiający nie ma obowiązku zamawiania pozostałej części towaru.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał „Bio-Ksel” Sp. z o.o., który złożył jedyną ofertę.
  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,3 oferty na postępowanie przy 71 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 62% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Olmedica w Olecku sp. z o.o.

NIP

8471488956

Adres

Gołdapska 1, 19-400 Olecko

Region (NUTS)

PL623 – Warmińsko-mazurskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dzierżawa analizatorów wraz z dostawą odczynników oraz dostawa testów do Laboratorium Diagnostycznego szpitala Olmedica w Olecku Sp. z o. o.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

38434000-6 - Analizatory

Dodatkowe kody CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne; 38900000-4 - Różne przyrządy do badań lub testowania

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o s
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe lub jeśli za te przestępstwa prawomocnie sk
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit c ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie. (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit g i pkt 2 us
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego,
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu po
  • (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa
  • (Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy wykonawcę, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd.
  • (Art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy wykonawcę, którego działalność gospodarcza jest zawieszona.
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-19 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Wykaz dokumentów, które wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą:
Dokumenty składające się na ofertę: 1. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ 2. Formularz asortymentowo-cenowy sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 3. Pełnomocnictwo do podpisania oferty. 3.1. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający żąda od Wykonawcy ODPISU LUB INFORMACJI Z: 1) KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO lub 2) CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ lub 3) INNEGO WŁAŚCIWEGO REJESTRU. 3.2.Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt. 1, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 3.3. Jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt. 1, zamawiający żąda od wykonawcy PEŁNOMOCNICTWA LUB INNEGO DOKUMENTU POTWIERDZAJĄCEGO UMOCOWANIE DO REPREZENTOWANIA WYKONAWCY. 3.4.Przepis pkt. 3 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. 3.5.Przepisy pkt. 1-4 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art.118 ustawy lub podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby na takich zasadach. 4. Przedmiotowe środki dowodowe określone w Rozdziale 5.
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego:
INFORMACJA O PODMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH: 1. Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia JEDZ wyłącznie przez Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona: 1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 składane jest na formularzu JEDZ. Informacje zawarte w załączniku nr 3 do SWZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują: 1) OŚWIADCZENIA WYKONAWCY, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp, O BRAKU PRZYNALEŻNOŚCI DO TEJ SAMEJ GRUPY KAPITAŁOWEJ w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (np. w Załączniku nr 1 bądź nr 7 można wskazać adres elektronicznego dostępu do w/w podmiotowych środków dowodowych);3) INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO w zakresie: 2.1. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, 2.2. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, –sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 4) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp oraz w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7-10 Pzp – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 5) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia określonych w art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
Warunki udziału w postępowaniu:

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38434000-6Analizatory
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
650 737 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
344 552 zł2 107 333 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 762 781 zł
Źródło próbki
CPV 38434000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
344 552 zł
Mediana
650 737 zł
Górny kwartyl
2 107 333 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.