Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice (II postępowanie)
Zamawiający Miasto i Gmina Włodowice (Włodowice, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice (II postępowanie)”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 11:00. Wadium: 30 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 324 906 zł
- Wadium
- 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 8 września 2026, 11:004d 14h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=580, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
06 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz kompleksowa budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice, obejmująca 51 instalacji fotowoltaicznych i 51 magazynów energii.
- 2
ZakresUmowa trwa 6 miesięcy, a w opisie wskazano także obowiązki związane z dokumentacją projektową oraz projektowanymi postanowieniami umowy.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje zaprojektowanie, dostawę, montaż i uruchomienie instalacji, a szczegółowy opis zawiera SWZ i program funkcjonalno-użytkowy.
- 4
RyzykoOferta musi być zabezpieczona wadium 30 000,00 zł; wadium można wnieść w pieniądzu, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej albo poręczeniu.
Kontekst Atlasu
- Zamawiający podchodzi do tego zamówienia po raz kolejny; poprzednie postępowanie zakończyło się unieważnieniem.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto i Gmina Włodowice |
| NIP | 6492280007 |
| Adres | Krakowska 26, 42-421 Włodowice |
| Region (NUTS) | PL22B – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice (II postępowanie) |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09331000-8 - Baterie słoneczne |
| Dodatkowe kody CPV | 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 30 000,00 zł. 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r., poz. 310 z późn. zm.). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy: Bank Spółdzielczy w Szczekocinach nr rachunku 97 8277 0002 0059 0000 8794 0003 z dopiskiem: WADIUM – IPS.271.037.2026 Uwaga: Wadium w tej formie uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na konto Zamawiającego przed upływem terminu składnia ofert. 4. Wadium wnoszone w postaci niepieniężnej należy złożyć wraz z ofertą w wydzielonym, odrębnym pliku. Należy przekazać oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Uwaga: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego co oznacza, że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy, tj. działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5. Wymagania dotyczące wadium zostały określone szerzej w rozdziale 22 SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-08 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).