Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych: - na obszarze Miasta Rumi, - łączących Miasto Rumia z miastami i gminami sąsiednimi: Miastem Gdynia i/lub Miastem Reda i/lub Miastem Wejherowo i/lub Gminą Kosakowo i/lub Gminą Wejherowo
Zamawiający Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni jednostka budżetowa Gminy Gdynia (Gdynia, Pomorskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach…”. Termin składania ofert minął 1 września 2026, 10:00. Wadium: 45 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 273 224 zł
- Wadium
- 45 000 zł
- Termin składania ofert
- 1 września 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=268, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
04 sierpnia 2026
Termin ofert: 1 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługi mają być wykonywane autobusami miejskimi w liczbie co najmniej 6 autobusów typu PN dla części A oraz 3, a od dziesiątego miesiąca 5 autobusów typu SN lub PN dla części B.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje linie J, R, 83, 84, 85, 87 i 173, a szacunkowa liczba wozokilometrów wynosi 1.336.400, z podziałem na część A 742.500 i część B 593.900.
- 3
ZakresZamówienie dzieli się na 2 części, więc wykonawca może ubiegać się o jedną albo o obie części, zależnie od spełnienia wymagań dla danej części.
Kontekst Atlasu
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 55% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,7 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni jednostka budżetowa Gminy Gdynia |
| NIP | 5861051214 |
| Adres | ul. Zakręt do Oksywia 10, 81-244 Gdynia |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na liniach komunikacyjnych: - na obszarze Miasta Rumi, - łączących Miasto Rumia z miastami i gminami sąsiednimi: Miastem Gdynia i/lub Miastem Reda i/lub Miastem Wejherowo i/lub Gminą Kosakowo i/lub Gminą Wejherowo |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-01 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7 Ustawy przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, którego wartość nie przekroczy 20% wartości zamówienia podstawowego.
- 2.Zamówienie, o którym mowa powyżej, będzie polegało na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia, tj. świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego (przewozu regularnego w ramach lokalnego transportu zbiorowego, czyli komunikacji miejskiej) na liniach komunikacyjnych na obszarze Miasta Rumi oraz na liniach łączących Miasto Rumia z miastami i gminami sąsiednimi: Miastem Gdynia i/lub Miastem Reda i/lub Miastem Wejherowo i/lub Gminą Kosakowo i/lub Gminą Wejherowo oraz zostanie udzielone na warunkach tożsamych jak zamówienie podstawowe.
- 1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 45 000 złotych (słownie: czterdzieści pięć tysięcy złotych),
- 2.Od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy wymagane będzie wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2% ceny brutto oferty.
- 1.Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 35 000 złotych (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych),
- 2.Od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy wymagane będzie wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2% ceny brutto oferty.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.