Zakup serwerów X86
Zamawiający Narodowy Bank Polski (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup serwerów X86”. Termin składania ofert minął 17 sierpnia 2026, 12:00. Planowany budżet: 10 378 049 zł. Wadium: 130 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 10 378 049 zł
- Wadium
- 130 000 zł
- Termin składania ofert
- 17 sierpnia 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1861, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 lipca 2026
Termin ofert: 11 sierpnia 2026 12:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
31 lipca 2026
Nowy termin: 17 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 481540-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
04 sierpnia 2026
Zmienia wersję 532176-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup serwerów X86 w dwóch częściach, obejmujący łącznie 22 serwery w Części I oraz dodatkowe 6 serwerów w Części II.
- 2
ZakresCzęść I obejmuje także montaż, uruchomienie, wsparcie techniczne, serwis i warsztaty, a Część II rozbudowę platformy CISCO UCS wraz ze wsparciem serwisowym przez 3 lata.
- 3
ZakresWykonawca może złożyć ofertę na jedną albo dwie części zamówienia, więc trzeba od razu policzyć zdolność do obsługi obu zakresów.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Narodowy Bank Polski |
| REGON | 000002223 |
| Adres | ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup serwerów X86 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych |
| Dodatkowe kody CPV | 32428000-9 - Modernizacja sieci |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 10 378 049 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | wadium w wysokości: 70 000,00 złotych |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-17 12:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.