Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-08-03 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Budowa odcinka ul. Wiosennej w Starachowicach

Zamawiający Gmina Starachowice (Starachowice, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Budowa odcinka ul. Wiosennej w Starachowicach”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 11:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina StarachowiceStarachowice, Świętokrzyskie (powiat Starachowicki →)opublikowano 3 sierpnia 2026
Termin składania ofert
28 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa odcinka ul. Wiosennej w Starachowicach o długości 809 m.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje jezdnię o szerokości 5,00–6,50 m, chodniki 1,50–2,00 m, drogę rowerową 2,00–3,00 m, oświetlenie, kanalizację deszczową i kanał technologiczny.

  • 3

    ZakresWykonawca musi zatrudnić na podstawie stosunku pracy osoby wykonujące roboty drogowe, elektryczne i sanitarne.

  • 4

    ZakresZamawiający przewiduje możliwość wizji lokalnej przed złożeniem oferty, a czas realizacji wynosi 10 miesięcy.

  • 5

    RyzykoWadium jest wymagane, a warunki realizacji umowy i ewentualnych zmian wynikają z projektu umowy.

Kontekst Atlasu

  • W tej branży w województwie świętokrzyskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 5,6 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Starachowice

REGON

291009892

Adres

ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice

Region (NUTS)

PL721 – Świętokrzyskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Budowa odcinka ul. Wiosennej w Starachowicach

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Szacunkowa wartość zamówienia

4 951 361 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Wymagane (szczegóły w dokumentacji)

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-28 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. (więcej w pkt 6.I SWZ). W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu (nie dotyczy składania ofert). Więcej w pkt. 8 SWZ. Warunki realizacji umowy zgodnie z projektem umowy dostępnym na stronie prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl. Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy, które nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy - więcej w pkt. 19 SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Starachowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starachowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.