Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup serwera do budowy środowiska AI/ML
Zamawiający Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego (Raszyn, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup serwera do budowy środowiska AI/ML”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 25 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
- Wadium
- 25 000 zł
- Termin składania ofert
- 28 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
23 lipca 2026
Termin ofert: 27 sierpnia 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
31 lipca 2026
Nowy termin: 28 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 508810-2026
- Sprostowanie
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 1 września 2026 10:00Zmienia wersję 530784-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja w infrastrukturze Zamawiającego jednego (1) serwera do budowy środowiska AI/ML wraz z serwisem gwarancyjnym Producenta na okres 60 miesięcy.
- 2
ZakresSerwer i jego komponenty mają być fabrycznie nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż 8 miesięcy przed datą dostarczenia oraz zgodne i kompatybilne z listą kompatybilności producenta.
- 3
ZakresTo zamówienie obejmuje 1 część, więc oferta dotyczy jednego serwera, bez podziału na pakiety.
- 4
ZakresCzas trwania zamówienia lub umowy wynosi 65 dni, a miejsce realizacji to PL913, Mazowieckie.
- 5
ZakresUrządzenie ma mieć fabryczne trwałe oznaczenie CE, pochodzić z legalnego źródła i być dostarczone przez autoryzowany kanał sprzedaży producenta na terenie Unii Europejskiej.
Kontekst Atlasu
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,3 oferty na postępowanie przy 23 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 48% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 4 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 3 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono. Dla skali: 73 rozstrzygnięcia tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zakład Informatyki Lasów Państwowych im. Stanisława Kostki Wisińskiego |
| NIP | 7282511300 |
| Adres | ul. Leśników 21C Sękocin Stary, 05-090 Raszyn |
| Region (NUTS) | PL913 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup serwera do budowy środowiska AI/ML |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
| Dodatkowe kody CPV | 48822000-6 - Serwery komputerowe |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | wysokość wadium: 25 000 PLN szczegółowe informacje zawarto w SWZ |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-28 10:00 |
Informacje dodatkowe
Dostawa, usługa instalacji oraz wykonanie dokumentacji zostaną zrealizowane przez Wykonawcę w terminie maksymalnym do 65* dni roboczych od dnia zawarcia Umowy, zgodnie z warunkami OPZ oraz IPU.
Serwis gwarancyjny Producenta będzie świadczony przez okres 60 miesięcy od dnia instalacji urządzenia.
*Termin dostawy i instalacji urządzenia stanowi kryterium oceny ofert
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.