Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-30 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa samochodu lekkiego kwatermistrzowskiego na potrzeby Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Zamawiający Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa samochodu lekkiego kwatermistrzowskiego na potrzeby Szkoły Aspirantów Państwowej…”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Szkoła Aspirantów Państwowej Straży PożarnejKraków, Małopolskieopublikowano 30 lipca 2026
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 298 zł
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    30 lipca 2026

    Termin ofert: 31 sierpnia 2026 12:00
  2. Sprostowanie

    19 sierpnia 2026

    Nowy termin: 2 września 2026 12:00

    Zmienia wersję 528162-2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu lekkiego kwatermistrzowskiego na potrzeby Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, w ilości 1 szt.

  • 2

    Zakressekcji dodatkowej wskazano podstawy wykluczenia z art. 108 ust. 1 i 2 oraz dodatkowo z art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp.

  • 3

    ZakresCzas trwania zamówienia / umowy wskazano jako 01.10.2026, 11.12.2026.

  • 4

    Zakresczęści warunków udziału zamawiający przewiduje uzupełnianie przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli nie zostały złożone albo są niekompletne.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 243 902 zł, a miejsce realizacji to Małopolskie.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie (wcześniej: 2023), ale ostatnią edycję (2026) unieważniono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej

Adres

os. Zgody 18, 31-951 Kraków

Region (NUTS)

PL213 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa samochodu lekkiego kwatermistrzowskiego na potrzeby Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34114110-3 - Pojazdy ratownicze

Dodatkowe kody CPV

34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów

Szacunkowa wartość zamówienia

243 902 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty: 1. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 2. Przepisu ust. 1 nie stos
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-31 12:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w stosunku, do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 i 2 ustawy Pzp.
  2. 2.
    Dodatkowo, zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wyklucza wykonawcę:
    a) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
  3. 3.
    W przypadkach, o których mowa art. 109 ust. 1 pkt 4, zamawiający może nie wykluczać wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności, gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka albo sytuacja ekonomiczna lub finansowa wykonawcy, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4, jest wystarczająca do wykonania zamówienia.
  4. 4.
    Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 5 lub art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, jeżeli udowodni zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
  5. 5.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę o służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. 2024 poz. 507 ze zm.).
  1. 1.
    Wypełniony „Formularz ofertowy” – zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ.
  2. 2.
    Dokument producenta pojazdu potwierdzający moc silnika zaoferowanego pojazdu.
  3. 3.
    Wypełnione „Zestawienie parametrów technicznych” – zgodnie z załącznikiem nr 3.1 do SWZ.
  4. 4.
    Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie wykonawcy zgodnie z art. 125 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) - zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ.
  5. 5.
    Oświadczenie wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 ze zm. oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ.
  6. 6.
    W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt. 1.2 składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa również oświadczenie, o którym mowa w pkt. 1.3.
  7. 7.
    Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby (o których mowa w art. 118 ustawy Pzp), składa, wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo odpowiednio wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ.
  8. 8.
    Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt. 1.2, także takie samo oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt. 1.3 Wykonawca przedstawia również takie samo oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu.
  9. 9.
    Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik.
  10. 10.
    Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
    DOKUMENTY SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO OD WYKONAWCY NAJWYŻEJ OCENIONEGO:
  11. 1.
    Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie zamawiającego na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia, o którym mowa w art. 124 pkt.1 ustawy Pzp:
    a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
    b) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; – zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ.
    c) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
    d) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o których mowa w pkt. 1.2 i 1.3, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
    - art. 108 ust.1 pkt 3 ustawy,
    - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
    - art. 108 ust. 1 pkt 5, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
    - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
    - art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 ze zm. oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ.
    e) Wykonawca na wezwanie Zamawiającego może złożyć podmiotowe środki dowodowe lub certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji Wykonawcy w zakresie wymaganych przez Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34114110-3Pojazdy ratownicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 298 zł
Próbka: 104 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 345 zł1 184 753 zł
Rozstęp międzykwartylowy
885 408 zł
Źródło próbki
CPV 34114· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
299 345 zł
Mediana
551 298 zł
Górny kwartyl
1 184 753 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.2 ofertywynik →
  2. 2023wygrał(a): Auto Spektrum Sp. z o.o.232 tys. zł1 ofertawynik →
  3. 2023zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  4. 2023wygrał(a): MARIMEX Sp. z o.o. S.K.195 tys. zł1 ofertawynik →
  5. 2023zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.08.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34114110-3 - Pojazdy ratownicze. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.