„Usługi w zakresie napraw i obsługi serwisowej maszyn i urządzeń transportowych produkcji FAMA Sp. z o. o. dla Południowego Koncernu Węglowego S.A.”
Zamawiający Południowy Koncern Węglowy S.A. (Jaworzno, Śląskie) prowadził postępowanie „Usługi w zakresie napraw i obsługi serwisowej maszyn i urządzeń transportowych produkcji…”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 12:00.
- Termin składania ofert
- 31 sierpnia 2026, 12:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
30 lipca 2026
Termin ofert: 31 sierpnia 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia są usługi w zakresie napraw i obsługi serwisowej maszyn i urządzeń transportowych produkcji FAMA Sp. z o. o. dla Południowego Koncernu Węglowego S.A., realizowane przez 18 miesięcy.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje 1 część i ma być wykonywane w lokalizacjach ZG Sobieski, ZG Janina oraz ZG Brzeszcze.
- 3
ZakresSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest w załączniku nr 5 do SWZ, a zasady realizacji w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
- 4
ZakresPłatność następuje w terminie 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
- 5
WarunkiWykonawca składa oświadczenie o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej z innym wykonawcą.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał FAMA Sp. z o.o.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 6,0 ofert na postępowanie przy 26 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Południowy Koncern Węglowy S.A. |
| NIP | 6321880539 |
| Adres | ul. Grunwaldzka 37, 43-600 Jaworzno |
| Region (NUTS) | PL22B – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Usługi w zakresie napraw i obsługi serwisowej maszyn i urządzeń transportowych produkcji FAMA Sp. z o. o. dla Południowego Koncernu Węglowego S.A.” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50530000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 PZP - Oświadczenie Wykonawcy -JEDZ
- art. 108 ust. 1 i 2 PZP - Oświadczenie Wykonawcy -JEDZ
- art. 108 ust. 1 PZP - Oświadczenie Wykonawcy -JEDZ
- art. 108 ust. 1 PZP - Oświadczenie Wykonawcy -JEDZ oraz Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. 2025 poz. 1714 tj.), z innym Wykonawcą
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-31 12:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.2.Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
- 1.3.Postępowanie, którego dotyczy SWZ, oznaczone jest numerem referencyjnym, na który Zamawiający i Wykonawcy zobowiązani są każdorazowo powoływać we wzajemnej korespondencji.
- 1.4.Dokumenty, wnioski, zawiadomienia oraz informacje składane przez Wykonawcę winny być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
- 1.5.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wnioski w tej sprawie kieruje za pośrednictwem Platformy w zakładce „Korespondencja”. Do czynności wyjaśnienia SWZ mają zastosowanie przepisy art. 135 PZP w zw. z art. 378 ust. 1 PZP.
- 1.6.W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może zmienić treść SWZ. Zmiana może nastąpić w każdym czasie, przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wprowadzenia takiej zmiany, informacja o tym zostanie niezwłocznie zamieszczona na Platformie. Do czynności zmiany treści SWZ mają zastosowanie przepisy art. 137 PZP w zw. z art. 378 ust. 1 PZP.
60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury
Termin realizacji : przez okres 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Miejsce realizacji zamówienia: Południowy Koncern Węglowy S.A.: ZG Sobieski, ZG Janina, ZG Brzeszcze
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →