Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-30 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Budowa i wyposażenie Centrum Badań Molekularnych (CBM)

Zamawiający Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Budowa i wyposażenie Centrum Badań Molekularnych (CBM)”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 1 980 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 821 951 zł
Wadium
1 980 000 zł
Termin składania ofert
28 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    30 lipca 2026

    Termin ofert: 28 sierpnia 2026 11:00
  2. Sprostowanie

    27 sierpnia 2026

    Nowy termin: 7 września 2026 11:00

    Zmienia wersję 526465-2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule buduj w ramach zadania „Budowa i wyposażenie Centrum Badań Molekularnych (CBM)”, obejmujących budowę i wyposażenie obiektu wraz z niezbędną infrastrukturą, instalacjami i zagospodarowaniem terenu.

  • 2

    ZakresZamówienie trwa 24 miesiące i obejmuje roboty w zakresie obiektów szpitalnych, budowy placówek zdrowotnych oraz instalacji budynkowych, wodno-kanalizacyjnych, sanitarnych i elektrycznych.

  • 3

    KryteriaPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a jedynym kryterium oceny ofert jest cena.

  • 4

    RyzykoZamawiający żąda wadium w wysokości 1 980 000 zł, a wadium w formach innych niż pieniądz ma wskazywać adres e-mail do zwrotu.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 61% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 5,1 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 3 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach

NIP

9591294907

Adres

ul. Artwińskiego 3, 25-734 Kielce

Region (NUTS)

PL721 – Świętokrzyskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Budowa i wyposażenie Centrum Badań Molekularnych (CBM)

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

Dodatkowe kody CPV

45000000-7 - Roboty budowlane; 45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45331000-6

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 1 980 000 zł (słownie: jeden milion dziewięćset osiemdziesiąt tysięcy złotych. Wysokość wadium nie przekracza 3% wartości zamówienia (art. 97 ust. 2 Pzp). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Pzp. 3. Wadium może być wniesione, według wyboru wykonawcy, w formach określonych w art. 97 ust. 7 Pzp: w pieniądzu; w gwarancjach bankowych; w gwarancjach ubezpieczeniowych; w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank PEKAO SA O/Kielce, nr rachunku 81 1240 1372 1111 0010 5060 7571. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia przekazuje się w oryginale w postaci elektronicznej. Zasady zwrotu i zatrzymania wadium określa art. 98 Pzp. 5. Wadium wnoszone w formach innych niż pieniądz powinno wskazywać adres e-mail, na który należy dokonać zwrotu wadium.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-28 11:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215140-0Roboty budowlane w zakresie obiektó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 821 951 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 403 728 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 233 292 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 821 951 zł
Górny kwartyl
3 403 728 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Tak. Wadium określono na 1 980 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.