Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-27 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Przebudowa sieci ciepłowniczej od komory 1276C12 do 1294C16 ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej

Zamawiający TAURON Ciepło sp. z o.o. (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Przebudowa sieci ciepłowniczej od komory 1276C12 do 1294C16 ul. Królowej Jadwigi w…”. Termin składania ofert minął 2 września 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: TAURON Ciepło sp. z o.o.Katowice, Śląskieopublikowano 27 lipca 2026
Termin składania ofert
2 września 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    27 lipca 2026

    Termin ofert: 2 września 2026 12:00
  2. Sprostowanie

    27 sierpnia 2026

    Nowy termin: 9 września 2026 12:00

    Zmienia wersję 518928-2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa sieci ciepłowniczej od komory 1276C12 do 1294C16 przy ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją projektową oraz przekazanie obiektu do użytkowania.

  • 3

    ZakresRealizacja trwa od 02.11.2026 do 30.11.2027, przy czym gotowość do dostarczenia ciepła ma nastąpić do 01.09.2027.

  • 4

    ZakresPostępowanie może zostać unieważnione, jeśli środki z dofinansowania FEnIKS nie zostaną przyznane.

  • 5

    WarunkiZamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a przewiduje płatności częściowe.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał HEATCO sp. z o.o. przy 11 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

TAURON Ciepło sp. z o.o.

NIP

9542732017

Adres

ul. Grażyńskiego 49, 40-126 Katowice

Region (NUTS)

PL22A – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Przebudowa sieci ciepłowniczej od komory 1276C12 do 1294C16 ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45231000-5; 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych; 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-02 12:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Ofertę przygotowuje się i składa zgodnie z SWZ pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej, opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym w języku polskim poprzez platformę zakupową Grupy TAURON za pomocą formularzy elektronicznych na stronie https://swoz.tauron.pl/, dostępnych po zalogowaniu na konto użytkownika i przystąpieniu do postępowania. Wszelkie informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują za pośrednictwem Platformy w zakładce „Korespondencja” w postaci elektronicznej, z zastrzeżeniem pkt 3.8 oraz 4.2.2.2 SWZ. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Wymagania techniczne urządzeń informatycznych dla Wykonawców składających oferty za pośrednictwem Platformy dostępne tutaj: https://swoz.tauron.pl/platform/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList
  2. 2.
    Oferta winna zawierać dokumenty i oświadczenia określone w punkcie 4.2.1 SWZ.
  1. 1.
    Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
  2. 2.
    Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania Umowy.
  3. 3.
    Warunki płatności: Zamawiający przewiduje płatności częściowe. Zasady płatności zostały określone w Projektowanych postanowieniach Umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.

Przedmiot Umowy zostanie zrealizowany zgodnie z Harmonogramem rzeczowo - terminowo – finansowym (Harmonogram), stanowiącym Załącznik nr 3 do Umowy, a) realizacji robót w zakresie umożliwiającym gotowość do dostarczenia ciepła do dnia 01.09.2027 r., b) zakończenie realizacji zadania do dnia 30.11.2027 r.
Zamówienie stanowi część zakresu rzeczowego stanowiącego przedmiot wniosku o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (dalej także „NFOŚiGW”), złożonego w naborze w ramach programu „Współfinansowanie projektów realizowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 20212027 (FEnIKS), Część 4) Sieć ciepłownicza/chłodnicza efektywny system ciepłowniczy”. W związku z powyższym Zamawiający, działając w oparciu o art. 257 ustawy Pzp, zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne (tj. dofinansowanie z Programu FEnIKS, o którym mowa powyżej), które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
UWAGA do terminu wskazanego w pkt 5.1.3. Ogłoszenia: Z uwagi na wymogi formalne wskazania zarówno terminu początkowego, jak i końcowego realizacji zamówienia, Zamawiający wpisał jako termin początkowy 2 listopada 2026 r. (szacowany), niemniej podkreśla, iż rzeczywisty termin początkowy realizacji zamówienia rozpocznie się z dniem podpisania umowy, a nie wskazanym w niniejszym ogłoszeniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): HEATCO sp. z o.o.1,5 mln zł11 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.09.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
TAURON Ciepło sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.