ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu odłowów monitoringowych ichtiofauny jeziornej

Zamawiający Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza – Państwowy Instytut Badawczy (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu odłowów monitoringowych ichtiofauny…”. Termin składania ofert minął 10 sierpnia 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza – Państwowy Instytut BadawczyOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 24 lipca 2026
Termin składania ofert
10 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~4,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu odłowów monitoringowych ichtiofauny jeziornej na wskazanych jeziorach w Polsce w roku 2026.

  • 2

    ZakresZamówienie jest podzielone na 9 części, a część 1 obejmuje 37 jezior z poborem bioty w 29 jeziorach, natomiast kolejne części obejmują od 7 do 35 jezior.

  • 3

    ZakresCzas realizacji wynosi 4 miesiące, a miejsce wykonania to województwo warmińsko-mazurskie.

  • 4

    ZakresZamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, może unieważnić postępowanie przy braku środków publicznych i stosuje wyłączenia związane z sankcjami oraz agresją na Ukrainę.

Kontekst Atlasu

  • W tej branży w województwie warmińsko-mazurskim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 3,7 ofert, wobec 4,8 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza – Państwowy Instytut Badawczy

REGON

000080192

Adres

ul. Michała Oczapowskiego 10, 10-719 Olsztyn

Region (NUTS)

PL622 – Warmińsko-mazurskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Wykonanie usługi polegającej na przeprowadzeniu odłowów monitoringowych ichtiofauny jeziornej

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

77700000-7 - Usługi dodatkowe w stosunku do rybołówstwa

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-10 09:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Na podstawie art.139 ust. 2 ustawy Pzp Oświadczenie JEDZ Zamawiający będzie żądał od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) – „ogólne oświadczenie” i w związku z tym Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w Części IV JEDZ .
  2. 2.
    Na podstawie art. 126 ust.1 ustawy Pzp, Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych (podmiotowe środki dowodowe składane w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego):
  3. 1)
    informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 uPzp ,
    b) art. 108 ust.1 pkt 4 uPzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
    – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  4. 2)
    oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 uPzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r.o ochronie konkurencji konsumentów(Dz. U. z 2023 r. poz. 1689, z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 6 do SWZ
  5. 3)
    oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ;
  6. 4)
    oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) – wg wzoru Załącznika nr 8 do SWZ.
  7. 5)
    wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy. W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert - wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ;
  8. 6)
    (dot. warunku udziału w postepowaniu) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami -załącznik nr 10 do SWZ. (dot. części I Wykazu, w przypadku gdy Wykonawca nie złoży do oferty Wykazu osób)
  9. 7)
    Wykaz urządzeń technicznych niezbędnych do realizacji zamówienia, na potrzeby spełnienia warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 11 do SWZ
  10. 8)
    aktualne na dzień składania ofert oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej: „oświadczenie JEDZ”)
  11. 9)
    oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy).
  12. 3.
    Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
    W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X pkt 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
    Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
  13. 4.
    W postępowaniu może brać udział Wykonawca, wobec którego brak jest podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2023 r. nr 1497) zwanej dalej: „ustawą sankcyjną”, art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 zwanego dalej „rozporządzeniem Rady (UE)” oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
  14. 5.
    Zamawiający może unieważnić postępowanie jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
  15. 6.
    Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. Zamawiający nie stosuje poziom zdolności określony w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Rybactwa Śródlądowego im. Stanisława Sakowicza – Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77700000-7 - Usługi dodatkowe w stosunku do rybołówstwa. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.