Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 26 we Wrocławiu
Zamawiający Gmina Wrocław -Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 26 we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego…”, wybierając ofertę wykonawcy Horyzonty Smaku Czarnecka, Kruczyńska, Wójcik – Rogalska sp. k. Cena wybranej oferty: 4 874 400 zł.
- Cena wybranej oferty
- 4 874 400 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=564, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,7 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 czerwca 2025
Termin ofert: 18 czerwca 2025 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
05 sierpnia 2025
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Horyzonty Smaku Czarnecka, Kruczyńska, Wójcik – Rogalska sp. k. (Wrocław).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 4 874 400,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Gmina Wrocław -Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 26 we Wrocławiu |
| Miejscowość | Wrocław |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 26 we Wrocławiu |
| Główny Kod CPV | 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych |
| Część nr LOT-0001 | Usługi restauracyjne na rzecz uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 26 we Wrocławiu |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 15000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, tj.:
art. 109 ust 1 pkt 5) ustawy Pzp,
w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
II. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże
1. wykonanie / wykonywanie w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, minimum 3 zadań polegających na usłudze przygotowywania i podawania posiłków dla min. 500 uczniów placówki oświatowej.
Zamawiający nie dopuszcza sumowania doświadczenia, tj. w przypadku gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia (spółka cywilna lub konsorcjum) jeden z wykonawców musi wykazać się doświadczeniem wskazanym powyżej.
2. dysponowanie osobami skierowanymi do realizacji przedmiotu zamówienia, tj. dietetyka posiadającego co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w jako dietetyk sporządzający jadłospisy dla placówek oświatowych oraz posiadającego wykształcenie w zakresie:
a. studia wyższe na kierunku dietetyka i uzyskała tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera, inżyniera, licencjata, lub
b. rozpoczął przed dniem 1 października 2007 studia wyższe o specjalności dietetyka obejmującą, co najmniej 1784 godziny kształcenia w zakresie dietetyki i uzyskała tytuł magistra, lub
c. rozpoczął przed dniem 1 października 2007 roku studia wyższe na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka o specjalności żywienie człowieka i uzyskała tytułu magistra lub magistra inżyniera na tym kierunku
3.Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w rozdziale 5 SWZ.
4. Zamawiający wymaga zabezpieczenia oferty wadium w wysokości 15 000 zł - warunki złożenia wadium w dokumentach postępowania.
5. Zamawiający wymaga poniższych dokumentów jako podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie:
5.1. na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia:
1) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę
albo
oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
Wzór stanowi Załącznik nr 3 do SWZ;
2) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z załączonym wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
Uwaga: Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskaże w oświadczeniu o którym mowa w pkt. 7.1.2. SWZ dane umożliwiające dostęp do tych środków.
5.2. na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
1) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 (trzech) lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie – potwierdzające spełnienie warunku opisanego w rozdziale pkt 6.2.41. SWZ – wzór stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
Dowodami, o których mowa, powyżej są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.
W przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy;
Okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa w pkt. 7.2.2 liczy się wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert.
2) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;.
6. Zamawiający wymaga oświadczenia z art. 125 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienie postępowania w przypadku nieprzyznania środków finansowych na realizację przedmiotu umowy.
8. Zamawiający przewiduję zmiany terminu, osób i wynagrodzenia wykonawcy na zasadach i w zakresie określonych w Projekcie umowy.
9. Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej w miejscu i termin wskazanym w dokumentach postępowania.
10. Link do strony prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-511633a5-1c26-4c8c-8a97-56484175332f#:~:text=Identyfikator%20post%C4%99powania-,ocds%2D148610%2D511633a5%2D1c26%2D4c8c%2D8a97%2D56484175332f,-Nazwa%20zamawiaj%C4%85cego
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.