ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych położonych na terenie Gminy Prażmów.

Zamawiający Gmina Prażmów (Prażmów, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz gminnego…”. Termin składania ofert minął 10 września 2025, 12:00. Wadium: 100 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina PrażmówPrażmów, Mazowieckie (powiat Piaseczyński →)opublikowano 4 sierpnia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
Wadium
100 000 zł
Termin składania ofert
10 września 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    04 sierpnia 2025

    Termin ofert: 10 września 2025 12:00
  2. Sprostowanie

    05 sierpnia 2025

    Zmienia wersję 6421b2bc-1366-46c9-a4de-0159ddc30453-02

    Otwórz ogłoszenie →
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

GMINA PRAŻMÓW

Miejscowość

Prażmów

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych położonych na terenie Gminy Prażmów.

Główny Kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Część nr LOT-0001

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych położonych na terenie Gminy Prażmów

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium. Zamawiający określa wadium na przedmiot zamówienia na kwotę: 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 0/100) 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu do składania ofert, wskazanego w pkt. 17.1. SWZ i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy PZP. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego wniesieniu w terminie decydować będzie data i godzina wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu 2) gwarancjach bankowych, 3) gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na poniższy rachunek bankowy z dopiskiem „Wadium do postępowania nr ZAM.271.12.2024” Bank: Bank Spółdzielczy w Tarczynie o/Prażmów; Nr konta: 14 8008 1018 9003 0030 4775 0001 5. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz (gwarancja lub poręczenie), należy załączyć do oferty w oryginalne w postaci elektronicznej. Oryginał musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta lub Poręczyciela i musi obejmować cały okres związania ofertą określony w pkt 16.1. SWZ. 6. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP zostanie odrzucona. 7. Zasady dotyczące zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określone zostały w art. 98 ustawy PZP.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 158 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
496 250 zł4 610 198 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 113 948 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
496 250 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 610 198 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.09.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Prażmów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Prażmów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.