Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Wyprowadzenie mocy dla OCGT Rybnik
Zamawiający PGE Inwest 23 sp. z o.o. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Wyprowadzenie mocy dla OCGT Rybnik”. Termin składania ofert minął 3 sierpnia 2026, 14:00. Wadium: 1 000 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
- Wadium
- 1 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 3 sierpnia 2026, 14:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
24 czerwca 2026
Termin ofert: 29 lipca 2026 14:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
21 lipca 2026
Nowy termin: 3 sierpnia 2026 14:00Zmienia wersję 428707-2026
- Sprostowanie
29 lipca 2026
Nowy termin: 13 sierpnia 2026 14:00Zmienia wersję 504889-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 sierpnia 2026
Nowy termin: 20 sierpnia 2026 14:00Zmienia wersję 525449-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-montażowych dla układu wyprowadzenia mocy do sieci elektroenergetycznej dla Bloku Gazowego w Rybniku, w jednej części zamówienia.
- 2
ZakresZamówienie trwa do 31.12.2035, a etap 2 ma zakończyć się nie później niż tego dnia; zamawiający wskazuje też możliwość późniejszego badania podmiotowego wykonawcy na podstawie art. 139 ust. 1 PZP.
- 3
ZakresZakres obejmuje także system monitorowania parametrów linii kablowych oraz prace opisane w PFU i projektowanych postanowieniach umowy.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | PGE Inwest 23 sp. z o.o. |
| NIP | 7011080911 |
| Adres | ul. Mysia 2, 00-496 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wyprowadzenie mocy dla OCGT Rybnik |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych |
| Dodatkowe kody CPV | 45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych; 31311000-9 - Podłączenia energetyczne; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45315400-2 - Instalacje wysokiego napięcia; 71354000-4 - Usługi sporządzania map; 31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej; 71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne; 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości: 5% wynagrodzenia brutto. 2. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion złotych). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-03 14:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 ust.1 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 2.Wykonawca jest związany ofertą do 31.10.2026, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
- 3.Wskazana w pkt 5.1.3 data początkowa szacowanego okresu obowiązywania jest wyłącznie datą orientacyjną i może ulec zmianie (w zależności od daty zawarcia umowy), przy czym Etap 2 winien zakończyć się nie później niż 31.12.2035.
Zasady finansowe zostały opisane w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).