Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-21 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE OCHRONY OSÓB I MIENIA KLINICZNEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W RZESZOWIE, W TYM WYKONYWANIE USŁUGI MONITOROWANIA POMIESZCZEŃ WOJEWÓDZKIEJ PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNEJ DLA DZIECI.

Zamawiający Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (Rzeszów, Podkarpackie) prowadził postępowanie „ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE OCHRONY OSÓB I MIENIA KLINICZNEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO IM.…”. Termin składania ofert minął 24 sierpnia 2026, 10:00.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
24 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 581 845 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia szpitala w Rzeszowie wraz z monitorowaniem pomieszczeń Wojewódzkiej Przychodni Specjalistycznej dla Dzieci.

  • 2

    ZakresPodwykonawstwo jest dopuszczalne, ale wykonawca pozostaje odpowiedzialny za należyte wykonanie zamówienia i musi wskazać część powierzanej usługi oraz podwykonawców, jeżeli są znani.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje jedną niepodzielną całość i zamawiający nie dopuszcza ofert częściowych, wskazując na potrzebę jednolitej koordynacji ochrony w połączonych budynkach.

  • 4

    ZakresWarunkiem złożenia ważnej oferty jest udział w wizji lokalnej, a brak udziału skutkuje odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 Pzp.

  • 5

    ZakresUmowa trwa 24 miesiące, a zamawiający przewiduje procedurę odwróconą przy badaniu ofert.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Przedsiębiorstwem Produkcyjno Handlowo Usługowym "specjał" Spółką z Ograniczoną… przy 2 ofertach.
  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 46% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 3,9 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

NIP

8131502114

Adres

ul. Lwowska 60, 35-301 Rzeszów

Region (NUTS)

PL823 – Podkarpackie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE OCHRONY OSÓB I MIENIA KLINICZNEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W RZESZOWIE, W TYM WYKONYWANIE USŁUGI MONITOROWANIA POMIESZCZEŃ WOJEWÓDZKIEJ PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNEJ DLA DZIECI.

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
  • art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 108 ust. 2 ustawy Pzp oraz postawy wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa na
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
  • art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt2 ustawy Pzp
  • art.108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
  • art. 108 ust. 1pkt 5 ustawy Pzp
  • art.108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
  • art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-24 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust.1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
  2. 2.
    DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ:
  3. 1)
    Formularz oferty zgodnie ze wzorem stanowiącym (Załącznik nr 1 do SWZ).
  4. 2)
    Oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; (Załącznik nr 2 do SWZ).
  5. 3)
    Oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia) – zawarte w druku Formularz OFERTY.
  6. 4)
    Oświadczenie wykonawcy dotyczące braku przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) – (zawarte w Formularzu oferty).
  7. 5)
    Oświadczenie wykonawcy dotyczące braku przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 i z późn. zm. – sporządzone w oparciu o wzór stanowiący – (zawarte w Formularzu oferty).
  8. 6)
    Dokument/y potwierdzający/e umocowanie do reprezentowania Wykonawcy w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania:
    a) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia w/w dokumentów jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca i/lub podmiot udostepniający zasoby wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów) z zastrzeżeniem ppkt. b)
    b) jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt. a), Zamawiający żąda od Wykonawcy pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Zamawiający wymaga przedłożenia oryginału pełnomocnictwa lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu Zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony. Pełnomocnictwo powinno posiadać taką samą formę jak oferta, tj. w formie elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
  9. 7)
    Pełnomocnictwo - w przypadku podmiotów występujących wspólnie zgodnie z zapisami rozdziału XI pkt1.
  10. 8)
    Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby na podstawie art. 118 ust. 3 do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, o których mowa w Rozdziale X ust. 2.1) SWZ oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o którym mowa w Rozdziale X ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy - wzór załącznik nr 8 do SWZ);
  11. 9)
    Przedmiotowe dokumenty:
    a) Oświadczenie Wykonawcy o posiadaniu własnej grupy interwencyjnej składającej się z 2 pracowników wyposażonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 października 2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochrony i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji. – zawarte w Formularzu OFERTY.
    Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych na podst. art. 107 ust 2 ustawy Pzp w wyznaczonym przez siebie terminie.
    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdziale IX. pkt 2.2. 1) - 3) SWZ, składa odpowiednio dokumenty zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz.U. poz.2415).
    W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert oraz oświadczeń, w tym oświadczenia JEDZ odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez system obsługujący proces udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, zwany dalej Platformą Zakupową lub Platformą.
    Platforma jest dostępny pod adresem: https://pcm.ezamawiajacy.pl

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
581 845 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
292 117 zł1 460 815 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 168 698 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
292 117 zł
Mediana
581 845 zł
Górny kwartyl
1 460 815 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Przedsiębiorstwem Produkcyjno Handlowo Usługowym "specjał" Spółką z Ograniczoną Odpowiedzialnością2,7 mln zł2 ofertywynik →
  2. 2025wygrał(a): Impel Facility Services Sp. z o.o.344 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Kliniczny Szpital Wojewódzki im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rzeszów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 - Usługi ochroniarskie. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.