Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa paliw oraz produktów poza paliwowych dla floty pojazdów Spółki Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A., Gas Storage Polska Sp. z o.o. oraz Chemkop Sp. z o.o.
Zamawiający Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa paliw oraz produktów poza paliwowych dla floty pojazdów Spółki Operator…”. Termin składania ofert minął 17 sierpnia 2026, 12:00. Wadium: 300 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 382 148 zł
- Wadium
- 300 000 zł
- Termin składania ofert
- 17 sierpnia 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1304, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
13 lipca 2026
Termin ofert: 17 sierpnia 2026 12:00 - Sprostowanie
07 sierpnia 2026
Nowy termin: 27 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 480519-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
25 sierpnia 2026
Nowy termin: 4 września 2026 12:00Zmienia wersję 548488-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna, detaliczna i bezgotówkowa dostawa paliw oraz produktów poza paliwowych na stacjach paliw w całej Polsce dla floty GAZ-SYSTEM S.A., Gas Storage Polska Sp. z o.o. oraz Chemkop Sp. z o.o., realizowana w ramach kart flotowych.
- 2
TerminTermin realizacji: 01.01.2027 – 01.01.2030.
- 3
KryteriaWadium wynosi 300 000 zł, a jedynym kryterium oceny ofert jest cena, co podnosi znaczenie poprawnego skalkulowania marży i sieci akceptacji kart.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,6 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 13% miało jedną ofertę.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 8 orzeczeń KIO; w 3 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. |
| NIP | 5272432041 |
| Adres | ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa paliw oraz produktów poza paliwowych dla floty pojazdów Spółki Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A., Gas Storage Polska Sp. z o.o. oraz Chemkop Sp. z o.o. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09100000-0 - Paliwa |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 300 000,00 PLN (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-17 12:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Podstawy wykluczenia z postępowania zostały określone w Rozdziale X i XI SWZ, a podmiotowe środki dowodowe składane celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazane zostały w Rozdziale XII SWZ.
- 2.Dotyczy Sektor działalności instytucji zamawiającej (sekcja 1.1): Produkcja, transport lub dystrybucja gazu lub energii cieplnej.
- 3.Dotyczy e-podpis (Sekcja 5.1.12): a) Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w języku polskim, w formie zapewniającej pełną czytelność jej treści. Zamawiający nie dopuszcza przekazania elektronicznego odwzorowania oferty podpisanej w formie pisemnej, chyba że odwzorowanie to zostanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną do złożenia tego oświadczenia. b) Jednolity dokument składany przez Wykonawcę, a także przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia oraz podmioty, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 118 Ustawy, musi zostać złożony, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu, którego dotyczy Jednolity dokument.
- 4.Dotyczy Formy prawnej, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia: (Sekcja 5.1.12) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie przedmiotowego zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia do oferty należy dołączyć dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia przedłożenia umowy regulującej współpracę tych podmiotów.
- 5.Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści art. 139 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu (procedura "odwrócona").
Szczegółowe zasady określa Wzór Umowy.
- 1.Dotyczy Data początkowa (sekcja 5.1.3) Wskazano oczekiwaną datę zawarcia umowy.
Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w terminie określonym w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ i Umowy). - 2.Dotyczy sekcji 5.1.12 Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 14.11.2026 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.