Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028
Zamawiający Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028”. Termin składania ofert minął 5 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 500 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 447 950 zł
- Wadium
- 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 5 sierpnia 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=567, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
29 czerwca 2026
Termin ofert: 27 lipca 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
10 lipca 2026
Nowy termin: 5 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 443702-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028, obejmująca sprzedaż energii i usługę dystrybucji dla obiektów MZK w Toruniu z prawem opcji ilościowej.
- 2
TerminZamawiający przewiduje procedurę odwróconą, a oferty ocenia według ceny; termin realizacji umowy wynosi 2 lata.
- 3
ZakresZakres zamówienia obejmuje punkty poboru wskazane w załączniku nr 1 do SWZ oraz prognozowane zużycie energii w latach 2027 i 2028 w kilku grupach taryfowych.
- 4
RyzykoWykonawca wnosi wadium w wysokości 500 000 zł, a oferty w formie gwarancji lub poręczenia muszą zawierać nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie do wypłaty na pierwsze żądanie.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2024 r. wygrał Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,9 ofert na postępowanie przy 25 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| NIP | 8790177233 |
| Adres | ul. Sienkiewicza 24/26, 87-100 Toruń |
| Region (NUTS) | PL613 – Kujawsko-pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Kompleksowa dostawa energii elektrycznej w latach 2027-2028 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09300000 |
| Dodatkowe kody CPV | 65300000-6 - Przesył energii elektrycznej i podobne usługi |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy 00/100 złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 3. Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 3.1. pieniądzu – na rachunek bankowy MZK w Toruniu Sp. z o.o., Bank Gospodarstwa Krajowego nr 89 1130 1075 0002 6174 1520 0003 z adnotacją w tytule przelewu: wadium – MZK.PZ-251-06/26; 3.2. gwarancjach bankowych; 3.3. gwarancjach ubezpieczeniowych; 3.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu musi zostać zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem termin składania ofert. 5. W przypadku, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczenia, w treści gwarancji (poręczenia) winno zostać zawarte zobowiązanie gwaranta (poręczyciela) do nieodwołalnej i bezwarunkowej wypłaty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Jako beneficjenta wadium wnoszonego w formie gwarancji (poręczenia) należy wskazać Zamawiającego. Wadium wniesione w formie poręczenia lub gwarancji musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji (poręczenia) powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji (poręczenia) będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. 7. Zamawiający zatrzyma wadium w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zwróci wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 8.1. upływu terminu związania ofertą; 8.2. zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 8.3. unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 9. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwróci wadium Wykonawcy: 9.1. który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 9.2. którego oferta została odrzucona; 9.3. po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 9.4. po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. Złożenie wniosku o zwrot wadium, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp. 10. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 11. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-05 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.