ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

„DOSTAWA AUTOBUSU SZKOLNEGO”

Zamawiający Gmina Wartkowice (Wartkowice, Łódzkie) prowadził postępowanie „DOSTAWA AUTOBUSU SZKOLNEGO”. Termin składania ofert minął 3 lutego 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina WartkowiceWartkowice, Łódzkieopublikowano 2 stycznia 2026
Termin składania ofert
3 lutego 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 530 000 zł
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 9 miesięcy.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: CENA.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: DOSTAWA AUTOBUSU SZKOLNEGO.

  • 4

    RyzykoWadium: 16 PLN.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

GMINA WARTKOWICE

Miejscowość

Wartkowice

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

„DOSTAWA AUTOBUSU SZKOLNEGO”

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34121000-1 - Autobusy i autokary

Dodatkowe kody CPV

50110000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów silnikowych i podobnego sprzętu oraz podobne usługi

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

I. ROZDZIAŁ XIV - WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM. (strona 16 SWZ) 1. Wykonawca wnosi wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości 20000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych). 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu; 2.2. gwarancjach bankowych; 2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 3. Wadium wniesione w pieniądzu należy złożyć przelewem bankowym na konto Zamawiającego : CODE SWIFT: GBWCPLPP IBAN: PL nr 37 9271 0005 0000 0228 2000 0250 w tytule wpisując: „ZP.271.14.2025 – wadium”. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej uznaje się datę uznania środków na koncie Zamawiającego (dzień, godzina). 4. W przypadku złożenia wadium w innej formie niż pieniężna, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. II.ROZDZIAŁ XX - WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY. (strona 22) 1. Wykonawca, którego oferta została wybrana wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu jej zawarcia w wysokości 5 % ceny ofertowej brutto. 2. Zabezpieczenie może być wniesione zgodnie z art. 450 ust. 1 ustawy PZP, według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu; 2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 2.3. gwarancjach bankowych; 2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formach wymienionych w art. 450 ust 2 ustawy PZP. 4. W przypadku wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pieniądzu - odpowiednią kwotę należy wpłacić przed podpisaniem umowy na rachunek bankowy Zamawiającego: CODE SWIFT: GBWCPLPP IBAN: PL nr 37 9271 0005 0000 0228 2000 0250 w tytule wpisując: „ ZP.271.14.2025 – Zabezpieczenie należytego wykonania umowy” 5. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu na wniosek Wykonawcy, Zamawiający może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wpłaconego zabezpieczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 7. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy służy zaspokojeniu roszczeń Zamawiającego w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy. 8. Zamawiający nie wyraża zgody na tworzenie zabezpieczenia przez potrącenia z należności za częściowo wykonane świadczenia. 9. Do zmiany formy zabezpieczenia w trakcie realizacji umowy stosuje się art. 451 p.z.p.. 10. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesione przez Wykonawcę w formie innej niż w pieniądzu, powinno być wniesione na okres od dnia podpisania umowy do dnia upływu okresu gwarancji jakości udzielonej przez Wykonawcę na przedmiot zamówienia. Beneficjentem zabezpieczenia jest Zamawiający. 11. Zamawiający zwróci zabezpieczenie w następujący sposób: 11.1. 70% wysokości zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia podpisania dzień podpisania przez obie strony protokołu końcowego przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń. 11.2. 30% wysokości zabezpieczenia w terminie 15 dni od dnia, w którym upływa okres gwarancji jakości i rękojmi, liczony zgodnie z postanowieniami zawartej umowy. 12. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesione przez Wykonawcę w formie innej niż w pieniądzu (gwarancja lub poręczenie) powinno być wypłacane nieodwołalnie, bezwarunkowo i dawać możliwość wypłaty kwoty zabezpieczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego (nie kwestionując go ani nie poddając w wątpliwość). Treść dokumentu winna również zawierać zapis o nieodwołalnym, bezwarunkowym wypłaceniu zabezpieczenia na rzecz Zamawiającego. 13. Treść dokumentu zabezpieczenia należytego wykonania umowy wymaga akceptacji Zamawiającego przed jej przedłożeniem – kontakt zamowienia@wartkowice.pl . 14. Odstąpienie od umowy przez Wykonawcę bądź Zamawiającego nie powoduje upadku podstawy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 15. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum).

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-02-03 12:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu Ofertę zawierającą

1.1. Formularz oferty (wg załącznika nr 1 do SWZ) 1.2. Dokumenty przedmiotowe: 1.2.1. Wypełniona Karta Oferowanego Przedmiotu Zamówienia – Załącznik nr 1A do SWZ; 1.2.2. świadectwo homologacji typu autobusu kategorii M3 1.2.3. oświadczenie dotyczące decyzji UDT – wzór stanowi Załącznik nr 12 do SWZ. 1.3. pełnomocnictwo do złożenia oferty udzielone pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o ile oferta zostanie złożona przez pełnomocnika, 1.4. pełnomocnictwo dla pełnomocnika ustanowionego przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, pełnomocnictwo powinno być udzielone pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, 1.5. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby albo inny dokument służący wykazaniu udostępnienia wykonawcy potencjału przez podmiot udostępniający zasoby (zgodnie z rozdziałem VIII ust. 4., jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji tych podmiotów, 1.6. oświadczenie składane na podstawie art. 117 ustawy Pzp, z którego będzie wynikać, które dostawy lub dostawy objęte przedmiotem zamówienia będą wykonywać poszczególni Wykonawcy, jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, 1.7. JEDZ jako własne oświadczenie Wykonawcy pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, 1.8. JEDZ dla każdego z podmiotów na zasobach, których Wykonawca polega, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym - o ile wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, 1.9. JEDZ dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 1.10. wadium w oryginale w postaci elektronicznej - gdy Wykonawca wnosi wadium w formie niepieniężnej. 1.11. oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – składa się według Załącznika nr 9 do SWZ. 1.12. oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy PZP – składa się według Załącznika nr 10 do SWZ - jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji tych podmiotów. 2. ROZDZIAŁ V SWZ– PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 2.1. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych – na potwierdzenie zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi w SWZ. 2.2. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie przez oferowany przedmiot dostawy wymagań określonych w specyfikacji warunków zamówienia: 2.2.1. Karta Oferowanego Przedmiotu Zamówienia - wypełnioną Kartę Oferowanego Przedmiotu Zamówienia, sporządzoną zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1A do SWZ, zawierającą opis parametrów techniczno użytkowych oferowanego autobusu oraz zamontowanej w nim windy. 2.2.2. świadectwo homologacji typu autobusu kategorii M3 - świadectwo homologacji typu autobusu kategorii M3, przeznaczonego do przewozu osób, obowiązujące na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1047 z późn. zm.), obejmujące konfigurację pojazdu dostosowaną do przewozu osób z niepełnosprawnościami (montaż windy). Zamawiający dopuszcza równoważny dokument w postaci Świadectwa Zgodności WE (CoC), potwierdzającego zgodność pojazdu z homologacją europejską. 2.2.3. Oświadczenie dotyczące decyzji UDT - oświadczenie Wykonawcy o zobowiązaniu do dostarczenia decyzji Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającej na eksploatację windy dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczoną do przewozu dzieci na wózkach inwalidzkich, dotyczącej egzemplarza zamontowanego w dostarczonym autobusie, najpóźniej w dniu odbioru końcowego pojazdu. Oświadczenie stanowi Załącznik nr 12 do SWZ. Zamawiający nie wymaga decyzji UDT na etapie składania ofert, ponieważ decyzja ta może zostać wydana wyłącznie dla urządzenia zamontowanego w gotowym pojeździe. 2.3. Zamawiający zaakceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe jeśli powierzają one spełnianie wszystkich określonych przez Zamawiającego minimalnych wymaganych parametrów techniczno-użytkowych i wyposażenia. Ocena w tym zakresie będzie należała do Zamawiającego, natomiast to na Wykonawcy będzie spoczywał obowiązek udowodnienia równoważności danego dokumentu. 2.4. Zmawiający może żądać wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. 2.5. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, lub będą zawierały błędy, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 2.6. Postanowienia pkt 5 powyżej nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 3. Z postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia wyklucza się wykonawcę ( Rozdział VII SWZ str 6-8): 3.1. w przypadku zaistnienia okoliczności przewidzianych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 3.2. na podstawie art. 109 ust 1 pkt 4), 5), 7), 10) ustawy Pzp; 2.3.w przypadku zaistnienia okoliczności przewidzianych w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 poz. 514) 3.4. na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: „rozporządzenie 833/2014”, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1. 4. ROZDZIAŁ X - INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI (13 strona SWZ): 4.1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie eZamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl (https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulaminserwisu ) oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy” (https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponentedukacyjny/ ). 4.2. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych. 4.3. Dokumenty elektroniczne w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych tych danych i przekazuje się jako załączniki. Zamawiający rekomenduje, ażeby ofertę sporządzić w formacie danych pdf. Dopuszcza się także złożenie oferty skompresowanej w formacie .RAR; 4.4. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy p.z.p, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 4.5. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej. 4.6. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233) Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiedniooznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 4.7. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „DODAJ ZAŁĄCZNIK”). 4.8.W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy eZamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 4.9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB 1. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy zostały zawarte we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 1. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”) wpisując następnie we właściwe okno wyszukiwarki następujący Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-c49b900c-a015-4ed6-8ef5-6cae13576c52 2.ROZDZIAŁ XXV - INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - DOTYCZY WYKONAWCY BĘDĄCEGO OSOBĄ FIZYCZNĄ. 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”) w zw. z art. 19 ust. 1 ustawy PZP, Gmina Wartkowice informuje, że: 1.1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Wartkowice, ul. Targowa 25, 99-220 Wartkowice, reprezentowana przez Wójta Gminy; tel. 43 / 678-51-05; 1.2. Gmina Wartkowice wyznaczyła Inspektora Ochrony Danych, Magdaleną Kuszmider, kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Urząd Gminy Wartkowice, ul. Targowa 25, 99-220 Wartkowice; e-mail: kontakt@iszd.pl ; 1.3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, nr sprawy ZP.271.14.2025. 1.4. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 1.5. Konsekwencje niepodania danych osobowych wynikają z ustawy PZP. 1.6. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 3 oraz 4 ustawy PZP, przy czym udostepnieniu nie podlegają dane osobowe, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, zebrane w toku postępowania o udzielenie zamówienia. 1.7. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy PZP przez okres co najmniej 4 lat liczonych od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego albo do upływu terminu możliwości kontroli projektu współfinansowanego lub finansowanego ze środków Unii Europejskiej albo jego trwałości takie projektu bądź innych umów czy zobowiązań wynikających z realizowanych projektów. 1.8. Posiada Pani/Pan prawo do: 1.8.1. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; 1.8.2. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych; 1.8.3. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych, 1.8.4. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO. 1.9. Nie przysługuje Pani/Panu prawo do: 1.9.1. prawo do usunięcia danych osobowych w zw. z art. 17 ust. 3 lit. b), d) lub e) RODO, 1.9.2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO, 1.9.3. prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c) w zw. z art. 21 RODO. 2. Pana/Pani dane osobowe, o których mowa w art. 10 RODO, mogą zostać udostępnione, w celu umożliwienia korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w Dziale IX ustawy PZP, do upływu terminu na ich wniesienie. 3. Zamawiający informuje, że w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO. 4. W przypadku gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1 - 3 RODO, celem realizacji Pani/Pana uprawnienia wskazanego pkt 1.8.1. powyżej, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od Pana/Pani, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty wszczętego albo zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 5. Skorzystanie przez Panią/Pana, z uprawnienia wskazanego pkt 1.8.2. powyżej, do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 RODO, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP, ani nie może naruszać integralności protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego załączników. 6. Skorzystanie przez Panią/Pana, z uprawnienia wskazanego pkt 1.8.3. powyżej, polegającym na żądaniu ograniczenia przetwarzania danych, o którym mowa w art. 18 ust. 1 Rozporządzenia Ogólnego, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz również po postępowania w przypadku wystąpienia okoliczności, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego). 7. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu. Do obowiązków tych należą m.in. obowiązki wynikające z RODO, w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał. 8. Jednakże obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO nie będzie miał zastosowania, gdy i w zakresie, w jakim osoba fizyczna, której dane dotyczą, dysponuje już tymi informacjami (vide: art. 13 ust. 4). 9. Ponadto wykonawca będzie musiał wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z włączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO. 10. W celu zapewnienia, że Wykonawca wypełnił ww. obowiązki informacyjne oraz ochrony prawnie uzasadnionych interesów osoby trzeciej, której dane zostały przekazane w związku z udziałem Wykonawcy w postępowaniu. Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia o wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO. 11. Powyższe oświadczenie zawarto w treści formularza ofertowego – Załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34121000-1Autobusy i autokary
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
530 000 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
367 619 zł962 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
594 881 zł
Źródło próbki
CPV 34121000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
367 619 zł
Mediana
530 000 zł
Górny kwartyl
962 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.02.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Wartkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wartkowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34121000-1 - Autobusy i autokary. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.