„ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI BRONÓW”
Zamawiający Gmina Wartkowice (Wartkowice, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI BRONÓW”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 maja 2025
Termin ofert: 28 maja 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
01 lipca 2025
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
24 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA WARTKOWICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 730934364 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Targowa 25 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wartkowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 99-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL714 - Sieradzki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 43/6785105 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@wartkowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.wartkowice.biuletyn.net |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-0dca95db-49b8-4047-9e46-0dc6da36abe0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00404453 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-24 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI BRONÓW” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 2. | Przedmiot zamówienia stanowią roboty związane z rozbudową drogi gminnej długości 1,627 km. 3. Zakres robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia | 3.1. warstwa odsączająca z piasku; 3.2. warstwa stabilizacji gruntu cementem Rm=2,5 MPa grubości 15 cm; 3.3. dolna podbudowa z kruszywa łamanego 0/63 stab. mech. grubości. 15 cm; 3.4. górna podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 stab. mech. grubości 8 cm; 3.5. warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W grubości 4 cm; 3.6. warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S grubości 4 cm; 3.7. zjazdy indywidualne o nawierzchni utwardzonej; 3.8. pobocza z kruszywa łamanego grubości 15 cm; 3.9. odwodnienie korony drogi: rowy odwadniające, przepusty rurowe pod drogą oraz na zjazdach, wpusty deszczowe przykrawężnikowe; 3.10. ciąg pieszo rowerowy z kostki betonowej o szer. 3,0 m, 3.11. usunięcie kolizji; 3.12. karczowanie drzew i nasadzenia kompensacyjne; 3.13. oznakowanie pionowe i poziome drogi; 3.14. roboty towarzyszące. 4. Szczegółowy zakres rzeczowy oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa niniejsza Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z umową stanowiącą Załącznik nr 4 do SWZ oraz: 4.1. projekt budowlany 4.2. projekt czasowej i stałej organizacji ruchu 4.3. STWiORB, 4.4. przedmiar robót. - stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ. 5. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił minimum 36 miesięcy gwarancji jakości na zrealizowany przedmiot zamówienia. 6. Wykonawca zobowiązany będzie utrzymać w całym okresie realizacji robót budowlanych ubezpieczenie OC przedsiębiorcy z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 5000000zł (słownie: pięć milionów złotych). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233140-2 - Roboty drogowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-26 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-09-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA AKCYJNA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8281255114 |
| 4.3.3.) | Ulica | Łódzka 108 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poddębice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 99-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3284963,13 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00302710/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3284963,13 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.