ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Opracowanie projektu planu ochrony obszaru Natura 2000 Przybrzeżne Wody Bałtyku PLB990002 (w granicach kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w gdyni) w ramach zadania "Opracowanie projektów planów ochrony"

Zamawiający Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni (Gdynia, Pomorskie) prowadził postępowanie „Opracowanie projektu planu ochrony obszaru Natura 2000 Przybrzeżne Wody Bałtyku PLB990002…”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2025, 10:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Dyrektor Urzędu Morskiego w GdyniGdynia, Pomorskieopublikowano 17 lipca 2025
Termin składania ofert
25 sierpnia 2025, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 425 030 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    17 lipca 2025

    Termin ofert: 25 sierpnia 2025 10:00
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

Miejscowość

Gdynia

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Opracowanie projektu planu ochrony obszaru Natura 2000 Przybrzeżne Wody Bałtyku PLB990002 (w granicach kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w gdyni) w ramach zadania "Opracowanie projektów planów ochrony"

Główny Kod CPV

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

Część nr LOT-0001

Opracowanie projektu planu ochrony obszaru Natura 2000 Przybrzeżne Wody Bałtyku PLB990002 (w granicach kompetencji Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni) w ramach zadania "Opracowanie projektów planów ochrony"

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Wykaz dokumentów i oświadczeń składanych wraz z ofertą przetargową

1) wypełniony formularz oferty (załącznik nr 1 do SWZ); 2) JEDZ - oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w niniejszej SWZ (załącznik nr 2 do niniejszej SWZ). Wykonawca składa oświadczenie na formularzu JEDZ, które stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w pkt. 17 niniejszego rozdziału SWZ: a) Wykonawca składa JEDZ w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie; b) JEDZ sporządza również każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; c) W celu otworzenia i wypełnienia pliku w formacie *.xml należy: -ściągnąć i zapisać ww. plik na dysk komputera; -wejść na stronę: Urzędu Zamówień Publicznych a następnie kliknąć odnośnik http://espd.uzp.gov.pl/; - zaznaczyć opcje „jestem wykonawcą” i chcę „przejrzeć ESPD”; -następnie wybrać ikonę „przeglądaj” i zaimportować ww. plik; -otworzy się edytowalna wersja JEDZ, którą należy wypełnić. d) Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany wypełnić część II sekcja D JEDZ, w tym, jeśli jest to wiadome, podać firmy podwykonawców. 3) w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania - odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tego dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 3) - pełnomocnictwo lub inny dokument (np. akt powołania na stanowisko prezesa zarządu, członka zarządu spółki lub, w przypadku spółek działających w systemie common law, członka rady dyrektorów spółki, a także umowa spółki cywilnej lub uchwała jej wspólników, wskazująca jednego ze wspólników jako umocowanego do reprezentacji spółki) potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy; 5) pełnomocnictwo dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania w postępowaniu - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 6) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy lub Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia. Pełnomocnik musi być uprawniony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy złożyć w formie elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę. W przypadku pełnomocnictwa sporządzonego w postaci papierowej opatrzonego własnoręcznym podpisem, należy złożyć cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę lub notariusza; 7) jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu rejestrowego, o którym mowa w pkt 3), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, z którego wynika sposób reprezentacji Wykonawcy; dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem; 8) oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia składane w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (załącznik nr 5 do SWZ); 9) oświadczenie Podmiotu udostepniającego zasoby o braku podstaw wykluczenia składane na w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (załącznik nr 6 do SWZ) (jeżeli Wykonawca korzysta z zasobów innego podmiotu na zasadach określonych w art. 118 Ustawy); 10) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby - zobowiązanie innych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji Zamówienia – jeżeli Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby (załącznik nr 7 do SWZ) - jeżeli dotyczy; 11) oświadczenie, zgodnie z art. 117 ust. 4 Ustawy, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – dotyczy Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (załącznik nr 8 do SWZ) - jeżeli dotyczy; 12) zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa – jeśli dotyczy. W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu lub konkursie, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. 2. Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie Zamawiającego: 1) Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych. 2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający będzie żądał następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: -art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Pzp, -art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 9 do SWZ); c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa wart. 125 ust.1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp (załącznik nr 10 do SWZ). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, dokumenty o których mowa w pkt. a) - c) powyżej składa każdy z Wykonawców oddzielnie oraz podmiot udostępniający zasoby. 3) W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający będzie żądał następujących podmiotowych środków dowodowych: a) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami(załącznik nr 11 do SWZ), b) wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane należycie, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyny niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy (załącznik nr 12 do SWZ), c) wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 13 do SWZ).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90700000-4Usługi środowiska naturalnego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
425 030 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 415 zł3 177 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 065 150 zł
Źródło próbki
CPV 90700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 415 zł
Mediana
425 030 zł
Górny kwartyl
3 177 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 25.08.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.