Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-07 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa TK i adaptacja pomieszczeń pod MR i TK budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej (Nysa, Opolskie) prowadził postępowanie „Dostawa TK i adaptacja pomieszczeń pod MR i TK budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie”. Termin składania ofert minął 23 lipca 2026, 10:00. Wadium: 50 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Zespół Opieki ZdrowotnejNysa, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 7 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Wadium
50 000 zł
Termin składania ofert
23 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i adaptacja pomieszczeń pod MR i TK oraz dostawa tomografu komputerowego dla budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie.

  • 2

    ZakresZamówienie trwa 5 miesięcy i obejmuje jedną część.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje roboty budowlane, projekty, roboty rozbiórkowe oraz instalacyjne związane z obiektem szpitalnym.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 60% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,8 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej

REGON

000313443

Adres

ul. Bohaterów Warszawy 34, 48-300 Nysa

Region (NUTS)

PL523 – Opolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa TK i adaptacja pomieszczeń pod MR i TK budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego; 33115000-9 - Urządzenia do tomografii; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych; 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe; 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne; 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-23 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego.
  2. 2)
    Wypełniony OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - Specyfikacja przedmiotowa Tomograf komputerowy (załącznik nr 1 do SWZ)
  3. 3)
    protokół z wizji lokalnej - wzór protokołu stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
  4. 4)
    oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, składane na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (w skrócie JEDZ),
  5. 5)
    oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r.
  6. 6)
    zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby - jeżeli dotyczy
  7. 7)
    oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. – jeżeli dotyczy
  8. 8)
    oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 117 ust.4 ustawy Pzp (dotyczy również wspólników spółki cywilnej)
  9. 9)
    dowód wniesienia wadium (Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 50.000,00 zł:
  10. 10)
    przedmiotowe środki dowodowe wymienione w rozdz. V SWZ. (jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych do oferty lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia ich w wyznaczonym terminie).
    ---------------------------------------------------------
  11. 1.
    O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:
  12. 1)
    nie podlegają wykluczeniu,
  13. 2)
    spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego.
  14. 2.
    Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego spośród warunków, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp:
  15. 2.1.
    Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
  16. 2.2.
    Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
  17. 2.3.
    Ekonomicznej lub finansowej:Zamawiający nie określił warunku w tym zakresie
  18. 2.4.
    Zdolności technicznej lub zawodowej: Weryfikacja spełnienia tego warunku dokonywana jest w oparciu o dotychczas realizowane zamówienia oraz osoby wskazane do realizacji zamówienia.
  19. 1.
    Wykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący zdolności technicznej zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie:
    a) (w zakresie robót budowlanych) minimum 3 zadania o wartości co najmniej 2 700 000,00 PLN brutto każde, których zakresem było opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlano-montażowych (w formule „zaprojektuj i wybuduj”) polegających na adaptacji pomieszczeń dla pracowni MRI w obiektach opieki zdrowotnej.
    Wykazane zadania:
    - mają dotyczyć adaptacji, przebudowy lub budowy pomieszczeń na potrzeby Diagnostyki Obrazowej (w szczególności pracowni tomografii komputerowej TK, rezonansu magnetycznego MRI), .
    - mają być zrealizowane w czynnym, stale funkcjonującym obiekcie opieki zdrowotnej,
    b) (w zakresie dostaw sprzętu) minimum 2 dostawy o wartości co najmniej 3.000.000,00 PLN brutto każda, których zakresem była dostawa, montaż i
    uruchomienie diagnostycznego aparatu wielkoaparaturowego (Tomograf Komputerowy).
    Uwaga: Mając na uwadze art. 117 ust. 1 ustawy Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz analogicznie w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 ustawy, warunek o którym wyżej mowa, musi zostać spełniony w całości przez Wykonawcę (jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) lub podmiot, na którego zdolności w tym zakresie powołuje się Wykonawca, co oznacza brak możliwości sumowania zasobów w tym zakresie.
    Uwaga: Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, należy wykazać robotę budowlaną, w której Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.
  20. 2.
    Wykonawca w celu potwierdzenia, że spełnia warunek dotyczący zdolności zawodowej zobowiązany jest wykazać, iż do realizacji zamówienia skieruje następujące osoby posiadające stosowne uprawnienia i doświadczenia zawodowe:
    a) Kierownik Budowy (Branża Ogólnobudowlana):
    Uprawnienia: Uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń.
    Przynależność: Aktualny wpis na listę członków właściwej Izby Inżynierów Budownictwa oraz ubezpieczenie OC.
    Doświadczenie: Pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót na co najmniej 2 zadaniach polegających na budowie, przebudowie lub adaptacji pomieszczeń rezonansu magnetycznego (MR) lub tomografu komputerowego (TK) w czynnym obiekcie opieki zdrowotnej.
    b) Projektant Branży Architektonicznej (lub Osoba Kierująca Pracami Projektowymi):
    Uprawnienia: Uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń.
    Kwalifikacje konserwatorskie: Spełnienie wymogów określonych w art. 37b ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. udokumentowane odbycie co najmniej 12 miesięcy praktyki zawodowej przy projektowaniu w odniesieniu do zabytków nieruchomych wpisanych do rejestru lub ujętych w wojewódzkiej/gminnej ewidencji zabytków).
    c) Kierownik Robót Sanitarnych:
    Uprawnienia: Uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
    Doświadczenie: Udział w realizacji co najmniej 2 zadań obejmujących montaż i uruchomienie instalacji wentylacji precyzyjnej i klimatyzacji oraz instalacji wody lodowej na potrzeby chłodzenia aparatury medycznej wielkogabarytowej (MR lub TK).
    d) Kierownik Robót Elektrycznych:
    Uprawnienia: Uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
    i elektroenergetycznych.
    Doświadczenie: Udział w realizacji co najmniej 2 zadań obejmujących wykonanie instalacji elektrycznych dedykowanych dla pracowni diagnostyki obrazowej, w tym zasilania gwarantowanego (UPS) oraz medycznych systemów sieci IT.
    e) Technolog Medyczny (Projektant Technologii Medycznej):
    Uprawnienia: Wykształcenie wyższe kierunkowe (np. inżynieria medyczna, inżynieria biomedyczna, architektura lub pokrewne) bądź udokumentowane kwalifikacje i autoryzacja do wykonywania projektów technologicznych obiektów ochrony zdrowia.
    Doświadczenie: Udział w realizacji co najmniej 2 zadań polegających na opracowaniu projektu technologicznego (lub technologii medycznej) dla pracowni rezonansu magnetycznego (MR) lub tomografu komputerowego (TK), uzyskawszy dla tych projektów pozytywną opinię rzeczoznawcy ds. sanitarnohigienicznych (Sanepid) oraz rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.
    Uwaga: Zamawiający dopuszcza wskazywanie tych samych zadań referencyjnych przez różnych członków zespołu, o ile ich zakres pokrywał się z wymogami dla danej branży.
    Oświadczenia i dokumenty podmiotowe składane na podstawie wezwania Zamawiającego zostały określone w SWZ "X. WYKAZ OŚWIADCZEŃ ORAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH"

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 23.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Opieki Zdrowotnej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nysa.
Tak. Wadium określono na 50 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.