Ochrona czynna w trzech obszarach Natura 2000, w podziale na części.
Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Ochrona czynna w trzech obszarach Natura 2000, w podziale na części”. Termin składania ofert minął 4 sierpnia 2026, 09:00. Planowany budżet: 332 890 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 332 890 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 4 sierpnia 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
03 lipca 2026
Termin ofert: 4 sierpnia 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 01.09.2026 – 05.11.2027.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresPrzedmiot zamówienia: Ochrona czynna w trzech obszarach Natura 2000, w podziale na części.
- 4
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 332 889,98 zł.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,0 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach |
| REGON | 241051947 |
| Adres | Pl. Grunwaldzki 8-10, 40-127 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Ochrona czynna w trzech obszarach Natura 2000, w podziale na części. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami |
| Dodatkowe kody CPV | 90720000-0 - Ochrona środowiska |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 332 890 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-04 09:00 |
Informacje dodatkowe
Zasady finansowe opisano w załączniku do SWZ- Projektowanych postanowieniach umownych
Zasady finansowe opisano w załączniku do SWZ - Projektowanych postanowieniach umownych
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.