- Umowa zawartaCzęść 1WYTWÓRNIA SPRZĘTU KOMUNIKACYJNEGO PZL-KROSNO S.A· KrosnoCena wybranej oferty305 901 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 2WYTWÓRNIA SPRZĘTU KOMUNIKACYJNEGO PZL-KROSNO S.A· KrosnoCena wybranej oferty723 240 zł3 oferty
Zakup cystern dla zadań związanych z Ochroną Ludności i Obroną Cywilną. Zamówienie w 2 częściach.
Zamawiający Miasto Katowice (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup cystern dla zadań związanych z Ochroną Ludności i Obroną Cywilną. Zamówienie w 2…”, wybierając ofertę wykonawcy WYTWÓRNIA SPRZĘTU KOMUNIKACYJNEGO PZL-KROSNO S.A. Łączna wartość ofert: 1 029 141 zł. Złożono 5 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 1 029 141 zł
- Liczba ofert
- 5 ofertłącznie, 2 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=862, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 marca 2026
Termin ofert: 30 kwietnia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
25 czerwca 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy WYTWÓRNIA SPRZĘTU KOMUNIKACYJNEGO PZL-KROSNO S.A (Krosno).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 029 141,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto Katowice |
| REGON | 276255387 |
| Adres | ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup cystern dla zadań związanych z Ochroną Ludności i Obroną Cywilną. Zamówienie w 2 częściach. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144212-7 - Cysterny do transportu wody |
| Dodatkowe kody CPV | 34220000; 34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część RES-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0001 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część RES-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0002 – Liczba złożonych ofert | 3 |
Informacje dodatkowe
Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 11 grudnia 2026 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).