Sukcesywna dostawa materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku do Apteki Szpitalnej.
Zamawiający Szpital w Ostródzie S.A. (Ostróda, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku do Apteki…”. Termin składania ofert minął 23 lipca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 23 lipca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1100, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 czerwca 2026
Termin ofert: 23 lipca 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresDostawa szerokiego asortymentu materiałów medycznych jednorazowych i wielorazowych (od strzykawek po zestawy operacyjne) z podziałem na 96 oddzielnych części, z których każda ma własny opis w załączniku nr 2 do SWZ.
- 2
ZakresWymagana kompatybilność niektórych materiałów z konkretnym sprzętem szpitalnym (np. butelki do posiewów krwi z aparatem bacT/Alert, wkłady do wstrzykiwacza Medrad Stellant CT D, materiały do urządzenia AIRVO 2).
- 3
ZakresZamówienie dotyczy apteki szpitalnej, a zakres obejmuje m.in. specjalistyczne materiały do bloków operacyjnych, anestezjologii, urologii, kardiologii i sterylizacji.
- 4
ZakresUmowa trwa 12 miesięcy, a dostawy są sukcesywne, oznacza to regularne, powtarzalne dostarczenie towaru w tym okresie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywna dostawa materiałów medycznych jednorazowego i wielorazowego użytku do Apteki Szpitalnej. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 109 ust. 1 pkt. 6 ustawy pzp. Zamawiający informuje, że szczegółowy opis podstawa wykluczenia znajdujących zastosowanie w niniejszym postępowaniu zawarty został w Rozdziale VI SWZ. Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania podstaw do wykluczenia z postępowania skład
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-23 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Oferta musi zawierać:
- 1)wypełniony formularz oferty w zakresie odpowiadającym CZĘŚCIOM zamówienia, na które wykonawca składa ofertę – załącznik nr 1 do SWZ,
- 2)wypełniony formularz asortymentowo-cenowy w zakresie odpowiadającym CZĘŚCIOM zamówienia, na które wykonawca składa ofertę – załącznik nr 2 do SWZ,
- 3)przedmiotowe środki dowodowe:
a) dokumenty (foldery, katalogi, karty charakterystyki, karty techniczne producenta ) zawierające numery katalogowe oraz opisy lub specyfikacje oferowanych materiałów medycznych wchodzących w skład poszczególnych CZĘŚCI zamówienia, na które wykonawca składa ofertę, które będą potwierdzały spełnianie wymagań opisanych w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ,
b) aktualne dokumenty stwierdzające dopuszczenie oferowanego przedmiotu zamówienia do obrotu i do używania w Polsce zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U z 2024 r. poz. 1620 z późn. zm.) i przepisami wykonawczymi do tej ustawy: - dla wyrobów klasy I-deklaracja zgodności CE-jeżeli dotyczy;
- dla wyrobów klas: I z funkcją pomiarową, I jałowej i IIa-deklaracja zgodności CE z numerem jednostki notyfikowanej biorącej udział w ocenie zgodności-jeżeli dotyczy;
- dla wyrobów klas : IIb i III-deklaracja zgodności CE z numerem jednostki notyfikowanej biorącej udział w ocenie zgodności oraz wpis lub zgłoszenie do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania-jeżeli dotyczy. - 4)pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, podpisany przez wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców,
- 5)pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowaniu wykonawcy w przedmiotowym postępowaniu – w przypadku podpisania oferty przez osobę niewymienioną w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) wykonawcy.
- 2.W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
- 1)wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
- 2)wypełnione oświadczenie składane na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ) składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Rozdział X. Wykaz podmiotowych środków dowodowych. - 1.Zamawiający na podstawie art. 126 ust. 1 Pzp przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
- 1)oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożonego na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia – załącznik nr 3 do SWZ,
- 2)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
- 3)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
- 4)oświadczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U.2024.1616 tj.) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ,
- 5)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów wymienionych w zdaniu pierwszym, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
- 2.Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
- 1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 1 ppkt 2 i 3 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w pkt 1 ppkt 2 i 3,
- 2)odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 1 ppkt 5 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
- 3.Dokumenty, o których mowa w pkt 2 ppkt 1, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem. Dokumenty, o którym mowa w pkt 2 ppkt 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
- 4.Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Postanowienia pkt 3 stosuje się.
- 5.Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE nr L 3 z 6.1.2016, str. 16). Zamawiający w celu ułatwienia wypełnienia jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia załącza go w wersji edytowalnej jako załącznik nr 3 do SWZ. Informacje zawarte w jednolitym europejskim dokumencie zamówienia będą stanowiły wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, iż instrukcja wypełniania jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia znajduje się na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem:
https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Instrukcja-wypelniania-JEDZ-ESPD.pdf
Rozdział XXXXI. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych. - 1.Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia
27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), zwanym dalej RODO, Administratorem Danych Osobowych przetwarzanych w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz późniejszej realizacji umowy/umów jest Szpital w Ostródzie Spółka Akcyjna 14-100 Ostróda, ul. Władysława Jagiełły 1 (dalej Zamawiający). - 2.W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych na adres email: iod@szpital-ostroda.pl.
- 3.Zamawiający przetwarza podane dane osobowe w ramach składanej oferty w celu wyłonienia wykonawcy, z którym zostanie zawarta umowa na zlecenie wykonania zamówienia publicznego.
- 4.Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z przeprowadzeniem przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego a następnie na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą oraz jej rozliczenia.
- 5.Obowiązek podania przez wykonawcę danych osobowych jest wymogiem wynikającym z przepisów Pzp związanym z udziałem wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Niepodanie przez wykonawcę danych osobowych uniemożliwi Zamawiającemu wykonanie czynności związanych z badaniem i oceną oferty oraz ewentualne zawarcie umowy.
- 6.Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 Pzp, lub którym udostępniona zostanie umowa. Zgromadzone dane osobowe udostępniane będą pracownikom Zamawiającego oceniającym złożone oferty. Dane mogą być także udostępniane podmiotom zapewniającym zamawiającemu usługi pocztowe oraz bankom podczas wykonywania transakcji rozliczeniowych. W celu zapewnienia stałego dostępu do danych osobowych, ich skutecznego,
Termin realizacji umowy do 31.08.2027 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.