ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostarczenie urządzeń, zaprojektowanie i uruchomienie dostępu do Internetu w technologii bezprzewodowej Wi-Fi z wykorzystaniem posiadanej przez zamawiającego infrastruktury sieci kablowej oraz usługi eduroam

Zamawiający Politechnika Lubelska (Lublin, Lubelskie) prowadził postępowanie „Dostarczenie urządzeń, zaprojektowanie i uruchomienie dostępu do Internetu w technologii…”. Termin składania ofert minął 31 lipca 2026, 10:00. Wadium: 15 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Politechnika LubelskaLublin, Lubelskieopublikowano 22 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
15 000 zł
Termin składania ofert
31 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    22 czerwca 2026

    Termin ofert: 31 lipca 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresDostarczenie sprzętu sieciowego, zaprojektowanie i uruchomienie sieci Wi-Fi z integracją z istniejącą infrastrukturą kablową i usługą eduroam na terenie Politechniki Lubelskiej w Lublinie. Wymagane jest wykorzystanie posiadanej przez zamawiającego sieci kablowej.

  • 2

    ZakresSzczegółowy zakres prac i urządzeń określony jest w Załączniku nr 1 do SWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia).

  • 3

    ZakresZamówienie trwa 14 miesięcy i dotyczy całego kampusu Politechniki Lubelskiej (Lublin, ul. Nadbystrzycka 38 D).

  • 4

    ZakresFinansowanie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 8 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Politechnika Lubelska

NIP

7120104651

Adres

ul. Nadbystrzycka 38 D, 20-618 Lublin

Region (NUTS)

PL814 – Lubelskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostarczenie urządzeń, zaprojektowanie i uruchomienie dostępu do Internetu w technologii bezprzewodowej Wi-Fi z wykorzystaniem posiadanej przez zamawiającego infrastruktury sieci kablowej oraz usługi eduroam

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

32000000

Dodatkowe kody CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe; 72710000-0 - Usługi w zakresie lokalnej sieci komputerowej

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1.Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 15 000,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy złotych). 2.Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4)poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 4.Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto w Banku BANK PEKAO S.A. III O/Lublin nr rachunku: 23 1240 2382 1111 0000 3902 0877 z dopiskiem:„Wadium w postępowaniu przetargowym nr – ACP.251.56.2026”. 5.UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 6.Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1)musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie; 2)z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3)powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4)termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5)w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6)beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Politechnika Lubelska 7)w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 8)W przypadku wniesienia wadium w formie, o której mowa w pkt. 3 ppkt 2-4 niniejszego rozdziału, do upływu terminu składania ofert należy przedłożyć dokument w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez jego wystawcę. Dokument może zostać złożony za pośrednictwem Platformy do składania ofert. 7.Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-31 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32000000-33
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Politechnika Lubelska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Tak. Wadium określono na 15 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32000000-3. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.