Wykonanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Budowa nowej ekspozycji dla żyraf, zebr, gazelek, ptaków, drobnych zwierząt sawanny i hipopotamów nilowych na terenie ZOO WROCŁAW Sp. z o.o. wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Zamawiający ZOO WROCŁAW Sp. z o.o. (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Wykonanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do realizacji zadania inwestycyjnego pod…”. Termin składania ofert minął 9 lipca 2026, 09:00. Planowany budżet: 800 000 zł. Wadium: 8000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 800 000 zł
- Wadium
- 8000 zł
- Termin składania ofert
- 9 lipca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1288, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
27 maja 2026
Termin ofert: 1 lipca 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
18 czerwca 2026
Nowy termin: 9 lipca 2026 09:00Zmienia wersję 362123-2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
25 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresProjekt kompletnej dokumentacji dla nowej ekspozycji zwierząt sawanny i hipopotamów w ZOO Wrocław wraz z nadzorem autorskim, z obowiązkiem wykonania w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy.
- 2
ZakresZamówienie dotyczy jednego lotu o wartości 800 000 zł, obejmującego pełną dokumentację projektową i nadzór autorski dla inwestycji na terenie Dolnego Śląska.
- 3
Zakrespostępowania wyklucza się wykonawców skazanych za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, oszustwa, terroryzm, handlu ludźmi oraz za zakłócanie konkurencji.
- 4
RyzykoWykonawca musi złożyć wadium w wysokości 8000 zł w gotówce, gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej przed terminem otwarcia ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | ZOO WROCŁAW Sp. z o.o. |
| REGON | 021125219 |
| Adres | 51-618 WROCŁAW |
| Region (NUTS) | PL514 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonanie kompletnej dokumentacji niezbędnej do realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą: "Budowa nowej ekspozycji dla żyraf, zebr, gazelek, ptaków, drobnych zwierząt sawanny i hipopotamów nilowych na terenie ZOO WROCŁAW Sp. z o.o. wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego |
| Dodatkowe kody CPV | 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją; 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 800 000 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | wadium w wysokości 8000 zł w gotówce należy wnieść przed terminem otwarcia ofert lub gwarancję ubezpieczeniową lub bankową |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-09 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Środkiem komunikacji elektronicznej, służącym komunikacji między Zamawiającym a Wykonawcami jest Platforma/System dostępna pod adresem:
https://zoo-wroclaw.ezamawiajacy.pl - 2.Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu - rejestracja i logowanie trwa max do 6 godzin roboczych.
- 3.Zamawiający zgodnie z § 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020r. poz.2452) określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:
- 3.1.dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES,
- 3.2.dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem.
- 4.Zamawiający na podstawie § 11 cyt. wyżej Rozporządzenia określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.:
- 4.1.Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
- 4.2.Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje;
- 4.3.Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
- 4.4.Włączona obsługa JavaScript;
- 4.5.Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
- 5.Oświadczenia lub dokumenty przekazywane za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej przesyła się w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie § 2 ust. 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r., poz. 2452). Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików: .pdf.
- 6.Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
- 6.1.Plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert.
- 6.2.Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.
- 7.Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu przyjmuje się datę ich przesłania na Platformę.
- 8.Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy.
III. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
Zamawiający, na podstawie art. 112 ustawy Pzp określa następujące warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże że:
a) w okresie ostatnich10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie oraz zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej dwie (2) usługi, które polegały na opracowaniu dokumentacji projektowej, w skład której wchodził projekt budowlany (lub budowlano-wykonawczy) budowy, przebudowy i/lub rozbudowy budynku użyteczności publicznej (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę), znajdującego się na terenie wpisanym do rejestru zabytków, o wartości minimum 200 000,00 zł netto każda oraz co najmniej 1 usługę polegającą
na przygotowaniu dokumentacji projektowej budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku z wybiegiem służącym hodowli i ekspozycji zwierząt o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł netto
Dla potrzeb oceny spełniania warunków opisanych powyżej, jeżeli wartość lub wartości zostaną podane w walutach innych niż PLN, Zamawiający przyjmie średni kurs danej waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu Biuletynie Urzędu Zamówień Publicznych, w którym zostanie on opublikowany.
b) dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, posiadającymi odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe, umożliwiające realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości w zakresie opisanym poniżej, w tym:
– co najmniej jedną osobę skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, przeznaczoną do pełnienia funkcji głównego projektanta branży architektonicznej, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w branży architektonicznej, posiadającą doświadczenie w wykonywaniu dwóch dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) użyteczności publicznej i co najmniej 1 zadanie, które polegało na przygotowaniu dokumentacji w zakresie architektury budynku z wybiegiem służącym hodowli i ekspozycji zwierząt,
– co najmniej jedną osobę skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia posiadającą określone przepisami ustawy Prawo budowlane uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, posiadającą doświadczenie w wykonywaniu dwóch dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) użyteczności publicznej
– co najmniej jedną osobę skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia posiadającą określone przepisami ustawy Prawo budowlane uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, posiadającą doświadczenie w wykonywaniu dwóch dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) użyteczności publicznej
– co najmniej jedną osobę skierowaną przez Wykonawcę do realizacji zamówienia posiadającą określone przepisami ustawy Prawo budowlane uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, posiadającą doświadczenie w wykonywaniu dwóch dokumentacji projektowych w zakresie budowy, przebudowy lub rozbudowy budynku (wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę) użyteczności publicznej
IV. ZAB
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.